08.03.2018

Tallinna Endla lasteaed sai katsetamiseks jutupliiatsi

Kolmapäeval, 7.märtsil saabus tänu Mesimummude õpetaja Merilini organiseerimisele Omniva pakiautomaati üks pakk Tallinna Endla lasteaiale. Pakis oli Lotte loodusmäng koos jutupliiatsi, mille saime endale katsetamiseks lasteaeda paariks nädalaks.

Digitaalne jutupliiats on uue põlvkonna õppevahend, mis muudab staatilise trükise interaktiivseks. Jutupliiats räägib, laulab või esitab helisid, kui sellega osutada helindatud raamatu, mängukaardi või lauamängu piltidel ja tekstidel. Lotte loodusmängu stardikomplekt sisaldab endas 12 mängukaarti, digitaalset jutupliiatsit ja suurt täringut. 

Photo 07-03-2018 10 44 37.jpg

Dilesy kodulehel on kirjas, et Lotte Eestimaa loodusteemaline mahukas interaktiivne kaardimäng, mis sobib uute ja huvitavate teadmiste kogumiseks nii väikestele kui ka suurtele. Digitaalne jutupliiats võimaldab helindatud mängukaartidelt kuulata Lotte häälega põnevaid küsimusi ja onu Klausi lahedaid vastuseid. Digitaalse jutupliiatsi ja Lotte mängukaartide abil saab laps Eestimaa loodust nii iseseisvalt kui ka koos sõpradega tundma õppida.

Photo 07-03-2018 10 56 50.jpg

Esimesena katsetas Tallinna Endla lasteaias jutupliiatsit Mesimummude rühm, kes oli mängust vaimustuses ja põnevil. Koos kuulati küsimusi ja prooviti leida vastuseid. Jutupliiatsi esimesest katsetamisest saab vaadata väikest kokkuvõtet SIIN