28.03.2018

Tallinna Endla lasteaia edukas küünlaümbriste jahihooaeg on lõppenud

Küünlaümbriste jaht toimus sel aastal jaanuarist kuni märtsini. Selle aja jooksul oli võimalik kõigil tuua alumiiniumist küünlaümbriseid galeriis asuvale küünlaümbriste-jänesele, kelle kõht täitus nädalate jooksul kiiresti toodud saagist.

"Küünlaümbriste jaht" on lastele suunatud keskkonnakampaania, mille raames kutsutakse leidma võimalikult palju tühjaks põlenud alumiiniumist teeküünlaümbriseid. Kampaania eesmärk on vähendada loodusesse sattuvate ümbriste hulka. Üks tavapärane alumiiniumist teeküünlaümbris kaalub veidi rohkem kui grammi, kuid selle taaskasutusse suunamine muudab vaatamata väikesele kaalule meie loodust märkimisväärselt puhtamaks ning säästab keskkonda. Erinevalt roostetavast rauast ei lagune alumiinium looduses kunagi ning jääb metsa alla sattudes sinna sisuliselt igaveseks. 

k-nlajahi-web-p-is-alalehtedele_orig.jpg

Tallinna Endla lasteaed korjas küünlaümbriste jahil 2017/2018 kokku 2191 alumiiniumist ümbrist, kokku 3,7 kg. See on meie lasteaia panus Eesti looduse heaks. Tallinna Endla lasteaias aitasid küünlaümbriseid koguda Mõmmide rühmast Keitlin, Lukas ja õpetaja Marika, Mesimummudest Dario, Tereesa ja õpetaja Irene, Sipsikutest Grete, Kim Britt, Johann, Mihkel, Mathias, Marleen, Saskia ja Albert ning Krõllidest Tanel, Marliin, Arianna ja õppejuht Liina. Täname kõiki, kes andsid oma panuse kampaania ja Eesti looduse heaks! :) 

Photo 23-03-2018, 18 02 13.jpg