05.10.2020

Tallinna Ettevõtluspäev stardib juba 6. oktoobril online-TV-s

Muutunud maailm vajab uut lähenemist, mistõttu toimub Tallinna Ettevõtluspäev tänavu 6. oktoobril esimest korda virtuaalselt. Selleks luuakse veebilehele ettevotluspaev.tallinn.ee spetsiaalne online-TV keskkond, kust saab päeva jooksul jälgida ligi 30 saadet. Päeva peateema on „RE:start“, julgustades kõiki edasi liikuma ja muutunud maailmas uusi lähenemisviise leidma.

Juba 17. korda toimuv Tallinna Ettevõtluspäev oma olemuselt ei muutu – nagu eelnevatel aastatelgi, tuuakse huvilisteni ligi 30 üritust, mis pakuvad põnevat ja harivat sisu erineva profiiliga külastajatele. Kuna ettevõtluspäevalt käib tavaliselt läbi kuni 3000 inimest, siis ilmselgelt tuli tänavu läheneda sellele hoopis innovaatilisemalt ja selleks luuaksegi ettevõtluspäeva jaoks online-TV.

Programm algab hommikul kell 9 ja lõppeb õhtul kell 18. Saadete edastamiseks töötab kolm stuudiot. Kuna seansid toimuvad paralleelselt, siis kõiki saateid üks inimene ilmselt vaadata ei jõuagi, mistõttu tuleks igaühel panna kokku isiklik saatekava. Programmiga saab tutvuda veebilehel ettevotluspaev.tallinn.ee. Veel jõuavad eetrisse venekeelsele auditooriumile suunatud saated.

Restart ettevõtluses

Ootamatu pandeemia on haavanud kõige rohkem keskmisi ja väikesi ettevõtteid, heas mõttes elustiili ettevõtteid, kelle roll tööhõives on aga olulise tähtsusega. Seetõttu aitabki selle aasta Tallinna Ettevõtluspäeva peateema „RE:start“ mõtestada ümber oma tegevust, kohaneda uute oludega ja jääda ellu. Restartida aitab päevajuht Urmas Vaino, kes juhatab päeva sisse ja teeb lõpus ka kokkuvõtteid. Vaino juhtida on veel paneeldiskussioon „Teekond uude normaalsusesse”, kus ta arutleb esinejatega, kuidas muutunud olukorda enda kasuks pöörata, kuidas leida julgust, et tundmatusse astuda, keda kaasata ja millest loobuda.

Ettevõtlussaadetes astuvad üles valdkonna eksperdid ja praktikud eraettevõtjate seast ning ülikoolidest ja riigiasutustest. Nad räägivad sellest, kuidas kohaneda järskude muutustega töökeskkonnas ja teha ümberkorraldusi tootmises, millised on võimalused ettevõtlust toetada ning koostöövõimalused teadus- ja arendustöödeks. Pakutakse nutikaid ideid, kuidas kriis kasumiks pöörata, ja näpunäiteid turundustegevuste restardiks. Veebitelevisiooni jälgijatel on võimalik saadetes esinejatele ka ise küsimusi esitada.

Kellele mõeldud?

Tallinna Ettevõtluspäev on läbi aegade süstinud inimestesse ettevõtlikkust ning andnud inspiratsiooni ja julgust ettevõtlusega alustada. Aga mitte ainult – igal aastal saavad siit häid ideid ja mõtteid spetsialistid ning eksperdid, kes soovivad täiendada teadmisi turunduse, juhtimise või seadusloome valdkonnas. Kasulikke näpunäiteid jagatakse ka maksunduse, kaubamärgiõiguste ja ettevõtluse toetuste kohta – ühesõnaga kõige, mis puudutab ettevõtlust.

Kindlasti tasub päevast osa võtta inimestel, kes on näiteks kaotanud töö või planeerivad karjääris muutusi. Huvitavat sisu leiavad kindlasti ka spetsialistid, kes soovivad lihtsalt oma teadmisi täiendada ja kuulata teiste ettevõtlike kogemusi.

Ettevõtluspäeval osalemine on kõigile tasuta ning programmiga saab tutvuda ja osalejaks registreerida siin

Uudise rubriigid: