04.04.2018

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Majas toimub laupäeval Tallinna Kammerorkestri Galakontsert

Tallinna Kammerorkestri 25. hooaeg tipneb eeloleval laupäeval, 7. aprillil Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja valges saalis Galakontserdiga, kus orkestri ees on dirigentidena orkestri asutaja Tõnu Kaljuste, samuti Juha Kangas ja Jaakko Kuusisto Soomest ning praegune kunstiline juht Risto Joost.

Kaastegevad on orkestri koostööpartnerid läbi aastate – pianist Kalle Randalu ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor.

Kavas on Erkki-Sven Tüüri „Illusioon“, Jean Sibeliuse/Jaakko Kuusisto 5 Danses Champetres op. 106, Pehr-Henrik Nordgreni Pelimannimuotokuvia op. 26, Wolfgang Amadeus Mozarti  Klaverikontsert nr. 14 Es-duur, K 449 ning Lepo Sumera „Concerto per voci e strumenti“.

Kontserdi algus on kell 18.00 ja kestab koos vaheajaga 2 tundi.

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne jooksul on neist kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas.

Tallinn Kammerorkester on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika; oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded.

Tallinna Kammerorkestri kauaaegne koostööpartner on olnud Eesti Filharmoonia Kammerkoor – ühised esinemised ja salvestused on toonud mõlemale kollektiivile rahvusvahelist tuntust ja tunnustust.

Esimese peadirigendi Tõnu Kaljuste käe all tegutses orkester aastatel 1993–1995 ning 1996–2001. Olulise jälje Tall inna Kammerorkestri arengusse on jätnud Juha Kangas, kes oli 1995–1996 peadirigent ning 2001–2003 kunstiline juht. Järgnenud kümnel hooajal kureeris orkestri tegevust Tallinna Filharmoonia kunstiline juht Eri Klas. Alates 2013. aasta sügisest on Tallinna Kammerorkestri peadirigent Risto Joost.

Lähemalt leiab infot: http://www.filharmoonia.ee/tko