12.06.2017

Tallinna Haraka Lasteaed sai 55. aastaseks

Kristiine linnaosas, Tondi asumis tegutseval Haraka lasteaial on täna 55. sünnipäev. Kui lasteaed Haraka tänav 7 majas 12.juunil 1962 avati, oli selle nimeks Tallinna 81. Lastepäevakodu. Kui esimesed kaks aastat töötas lasteaed venekeelsena, siis alates 1965. aasast on lasteaia õppekeeleks eesti keel. 1999. aasta novembris, kinnitati asutuse ametlikuks nimeks Tallinna Haraka Lasteaed.

Täna on lasteaia nimekirjas 91 last ja seal töötab 18 inimest. Lasteaias on üks sõimerühm ja kolm aiarühma. Kümme aastat tagasi kevadel korraldati ka rühmadele nimekonkurss ning alates 2007. aasta septembrist on neil sellised säravad nimed nagu - Kullatükid, Särasilmad, Siiruviirud ja Sillerdajad.

Aasta 2008 detsembris astus Haraka Lasteaed Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustiku liikmeks.

Lasteaias tegeletakse aktiivselt tervisedendamisega – sporditakse, matkatakse, suusatatakse, käiakse Audentese Spordikooli ujulas lõunauinaku asemel üks kord nädalas ujumas. Toimub kiusamisest vaba lasteaia programm. Lisaks osalevad lapsed aktiivselt lasteaia huviringides.

Haraka Lasteaed sai investeeringutest eelmisel aastal uue piirdeaia ning ka rühmaruumid on saanud uued kuued. Lasteaias on ka tegus ja aktiivne hoolekogu, kelle abiga on korraldatud mitmeid toredaid üritusi. Näiteks 2016. aastal pälvis Tallinna Haraka Lasteaia hoolekogu parima hoolekogu tiitli Tallinna Lasteaedade seas. Hoolekogu eestvedamisel koos vanematega kingiti lasteaiale sünnipäevaks digiklaver.

Palju õnne Tallinna Haraka Lasteaed!