26.06.2019

Tallinna Haridusamet tänab suvel ametist lahkuvaid staažikaid direktoreid

Suvel, juunis või juulis on viimane tööpäev Tallinna Lepatriinu Lasteaia, Merivälja Lasteaia ja Tallinna Huvikeskuse Kullo staažikatel direktoritel.

Tiiu Parbus on juhtinud Tallinna Lepatriinu Lasteaeda juba 35 aastat. Tema juhtimisel on lasteaiast kujunenud lapsesõbraliku õpikeskkonnaga ja keskkonnahoidu väärtustav lasteaed, keda on tunnustatud paljude auhindadega. Näiteks pälviti tänavu ülemaailmselt tuntud ökomärgis „Roheline lipp“, 2013. aastal võideti konkurss „Keskkonnasõbralik haridusasutus Tallinnas“, lasteaed on saanud auhinnad „Lapsesõbralik lasteaed 2008“, „Hea õpikeskkonnaga lasteaed 2002“ jt. Töö eest väärtuskasvatuse alal saadi TÜ eetikakeskuselt tunnustus „Hea lasteaia rajaleidja 2015“. Linn autasustas Tiiu Parbust Tallinna teenetemärgiga kauaaegse ja silmapaistva tegevuse eest koolieelsete lasteasutuste juhtimisel ning pikaaegse panuse eest Tallinna Lepatriinu Lasteaia arengusse.

Lea Elstrok on Merivälja Lasteaeda juhtinud aastast 1990. Lasteaias on au sees tervislike harjumuste kujundamine. Direktor on kõrgelt väärtustanud sporti ja sportlikkust, olles ise eeskujuks. Nii on sport ja sportlikkus kesksel kohal ka lasteaias, muuhulgas tähistatakse seal aktiivselt Euroopa spordinädalat ja viiakse läbi muid spordiüritusi. Suurt tähelepanu on pööratud õueala kujundamisele, et lastel oleks võimalik veeta oma päeva aktiivselt tegutsedes. Ka tervislik toit on lastele oluline – mitmel korral on lasteaed jõudnud esikolmikusse konkursil „Parima toitlustusega lasteaed“. Merivälja Lasteaed oli esimeste hulgas, kus võeti kasutusele moodulmaja, nii töötati viis aastat 14-rühmalisena.

Raul Tomberg asus Tallinna Huvikeskust Kullo juhtima 2006. aastal. Ta on olnud innovaatiline ja demokraatlik juht, keda võib pidada Tallinna huvihariduse arendamisel eeskujuks ja eestvedajaks. Ta on loonud töökeskkonna, kus igal liikmel on võimalus anda enda panus kooli arengusse ning huviharidusse laiemalt. Tema juhtimisel kasvatas kool huviharidusse kaasatud õpilaste hulka enam kui 500 võrra ning Kullo õpilaste arv on tõusnud juba 2300ni. Aastal 2013 tunnustas Tallinna Haridusamet Raul Tombergi kui Tallinna aasta haridusasutuse juhti ning aastal 2018 pälvis ta Tallinna aasta hariduse sõbra nominatsiooni. Tomberg on panustanud ka Tallinna koolijuhtide ühenduse töösse, olles selle eestseisuse liige.

Kõik direktorid lahkusid ametist omal soovil, kes suundus väljateenitud pikale puhkusele, kes asus otsima uusi väljakutseid.

Tallinna Haridusamet tänab kõiki silmapaistva panuse ja hea koostöö eest.

 

Uudise rubriigid: