24.10.2016

Tallinna Haridusameti esindus kohtus Peterburi hariduskomiteega

13.-15. oktoobril 2016 toimus kultuurisündmus „Tallinna kohtumised Peterburis”, mille raames viidi läbi mahukas kultuuriprogramm ning koostöökohtumised linnajuhtide ja -ametite vahel.

Tallinn pakkus Peterburis huvitavat ja mitmekesist kultuuriprogrammi, lisaks sooviti tihendada kahe linna koostööd kultuuri, turismi ja hariduse valdkondades. Toimusid mitmed kohtumised, kus arutleti projektide üle, mida lähiajal ühiselt ellu viia.

Tallinna Haridusamet kohtus 14. oktoobril Peterburi hariduskomiteega. Tallinna esindasid kohtumisel abilinnapea Mihhail Kõlvart, haridusameti juhataja Andres Pajula, rahvusvahelise koostöö vanemspetsialist Reet Nõmmoja, üldhariduse vanemspetsialist Natalja Lapikova ja kommunikatsiooni peaspetsialist Leini Jürisaar. 

Peterburi hariduskomitee esindajatega lepiti kokku, et jätkatakse kooliõpilaste ja õpetajate vastastikuste õppevisiitidega, samuti Tallinna koolide ja lasteaedade logopeedide ning eripedagoogide koolitusega koostöös Peterburi akadeemiaga. 

Peale selle kavandatakse järgmisel aastal koolijuhtide vastastikuseid õppevisiitide, et vahetada kogemusi erinevate õppemeetodite kasutamise ja kaasava hariduse rakendamise valdkonnas.

Peterburi ja Tallinna kultuurialaste kohtumiste traditsioon sai alguse 1999. aastal, mil toimusid esimesed Peterburi kohtumised Tallinnas, tallinlased olid esimest korda kolleegidel külas 2001. aastal. Vastastikused kohtumised toimuvad kordamööda üle aasta, vaheldumisi Peterburis ja Tallinnas. Seekord kohtusid Tallinn ja Peterburi juba 16. korda. Peterburi haridusdelegatsioon viibis esimest korda Tallinnas mais 2015.

Järgmised kohtumised leiavad kava kohaselt aset aprillis 2017 Tallinnas ning oktoobris 2017 Peterburis. 

 

Uudise rubriigid: