27.10.2015

Tallinna Haridusameti esindus on tutvumas Hiina hariduse ja kultuuriga

22.–30. oktoobrini 2015 osaleb Tallinna Haridusameti esindus Eesti haridusdelegatsiooni koosseisus visiidil Shangais (Hiina) eesmärgiga tutvuda Shanghai hariduse ning hiina keele ja kultuuriga.

Eesti delegatsiooni juhib Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudi direktor Mikk Kasesalk. Delegatsiooni kuuluvad Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ja välissuhete vanemspetsialist Reet Nõmmoja, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpetaja ja hiina keele koordinaator Girta Päi ning Tallinna Pae Gümnaasiumi õpetaja ja hiina keele koordinaator Anna Dvorjaninova, samuti koolide esindajad Tartust, Viljandist ning Narvast.

22.–23. oktoobril kohtuti Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudi partnerülikooli SUFE – Shanghai University of Finance and Economics – esindajatega, Shanghai Yangpu linnaosa haridusameti esindajatega ning üldhariduskoolide direktorite ja õpetajatega. Kohtumistel anti ülevaade haridusasutuste õppetöö korraldusest, külastati tunde ja jagati informatsiooni Hiina haridussüsteemist. Shanghai haridusameti ja koolide soov on leida ühiseid teemasid Eesti haridusasutustega, et arendada ametite ja koolide vahelist koostööd.

Andres Pajula sõnul on visiit andnud palju informatsiooni Hiina ja Shanghai hariduselust. „Oleme saanud ka vastuse küsimusele, miks Shanghai õpilaste PISA testide tulemused on nii kõrgel tasemel,“ rääkis Andres Pajula. „Loodame, et koostöö, mis sai alguse Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudi kaudu, jätkub ning Yangpu haridusameti esindajad tulevad järgmisel kevadel külla Tallinnasse.

Girta Päi tõdeb, et on muljetavaldav näha, et Hiinas on õpetaja väga lugupeetud isik ühiskonnas ning õpetajat hindavad nii õpilased, lapsevanemad kui ka teised inimesed. Mõlemad Tallinna koolide õpetajad kinnitavad, et visiit on andnud rikastavaid kogemusi, mida oma kolleegidega jagada.

Sel nädalal jätkuvad loengud ja kohtumised Hiina hariduse, majanduse ja kultuuri teemadel. Lisaks toimuvad kohalikku kultuuri tutvustavad töötoad ja ettevõtmised.

 Kohtumine koolis 23.10.15 (Small).JPG

Kohtumine koolis Middle School Affiliated to SUFE – esiplaanil keskel SUFE asedekaan, Yangpu haridusameti osakonnajuhataja, koolijuht ning paremal äärel Yangpu haridusameti välissuhete osakonna esindaja

Allikas: Reet Nõmmoja 

 

 

 

 

Uudise rubriigid: