03.11.2015

Tallinna Haridusameti esindus tutvustab Hiina õppevisiidi tulemusi

22.–30. oktoobrini 2015 osales Tallinna Haridusameti esindus Eesti haridusdelegatsiooni koosseisus visiidil Shangais (Hiina) eesmärgiga tutvuda Shanghai hariduse ning hiina keele ja kultuuriga. 6. novembril kell 15 tutvustavad osalejad Tallinna 21. Koolis õppevisiidil saadud kogemusi ja muljeid.

Eesti delegatsiooni juhtis Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudi direktor Mikk Kasesalk. Delegatsiooni kuulusid Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula ja välissuhete vanemspetsialist Reet Nõmmoja, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi õpetaja ja hiina keele koordinaator Girta Päi ning Tallinna Pae Gümnaasiumi õpetaja ja hiina keele koordinaator Anna Dvorjaninova, samuti koolide esindajad Tartust, Viljandist ning Narvast.

Kohtuti Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudi partnerülikooli SUFE – Shanghai University of Finance and Economics– esindajatega, Shanghai Yangpu linnaosa haridusameti esindajatega ning üldhariduskoolide direktorite ja õpetajatega. Kohtumistel anti ülevaade haridusasutuste õppetöö korraldusest, külastati tunde ja jagati informatsiooni Hiina haridussüsteemist. Kuulati ka loenguid ja kohtumised Hiina hariduse, majanduse ja kultuuri teemadel ning osaleti kohalikku kultuuri tutvustavates töötubades ja ettevõtmistes. Shanghai haridusameti ja koolide soov on leida ühiseid teemasid Eesti haridusasutustega, et arendada ametite ja koolide vahelist koostööd.

Andres Pajula sõnul andis visiit palju informatsiooni Hiina ja Shanghai hariduselust. „Oleme saanud ka vastuse küsimusele, miks Shanghai õpilaste PISA testide tulemused on nii kõrgel tasemel,“ rääkis Andres Pajula. „Loodame, et koostöö, mis sai alguse Tallinna Ülikooli Konfutsiuse Instituudi kaudu, jätkub ning Yangpu haridusameti esindajad tulevad järgmisel kevadel külla Tallinnasse.

Girta Päi tõdes, et oli muljetavaldav näha, et Hiinas on õpetaja väga lugupeetud isik ühiskonnas ning õpetajat hindavad nii õpilased, lapsevanemad kui ka teised inimesed. Mõlemad Tallinna koolide õpetajad kinnitavad, et visiit on andnud rikastavaid kogemusi, mida oma kolleegidega jagada. 

 

Leini Jürisaar
Avalikkussuhete peaspetsialist
Tallinna Haridusamet
leini.jyrisaar@tallinnlv.ee
56690669

Uudise rubriigid: