26.04.2021

Tallinna Haridusameti ja KüberPuuring koostöö

Nädalavahetusel 24.04 kell 18:00-22:00 toimus jälle Magic CTF, kus Eesti, Hertsegoviina ja Ameerika koolide noored ja algajad küberkaitsehuvilised annavad oma parima, et näidata kumb on parem kübermaa. Lahingust võttis Eesti joonepoolel osa üle 150 õpilase üldhariduskoolide 7.-12. klassist ja kutsekoolidest, kokku 35 meeskonda. Võistlusel osales 68 meeskonda.

Võistlusel osalesid õpilased oma kodust, abi saadi korraldajate poolt üles andud Discordi kanalist, kus näppu viskasid ka õpetajad. Õpetajad jälgisid pingsalt edetabelit ja elasid kirjutades ning motiveerides kaasa oma ekraanide tagant. Võitlus oli huvitav ja tasavägine edetabeli teise ja kolmanda ehk Viljandi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli vahel (punkte on vahet alla 500), maha ei jäänud ka teised meeskonnad. Esikoht läks Ameerikasse UMGC (University of Maryland) võistkonnale. Palju õnne kõikidele!

Osalesid koolid: Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Hugo Teffneri Gümnaasium, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Jakob Westholmi Gümnaasium, Karjamaa Põhikool, Kehtna Kutsehariduskeksus, Kose Gümnaasium, Kohtla-Järve Gümnaasium, Rapla Kesklinna Kool, Paide Hammerbecki Põhikool, Paide Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Rahumäe Põhikool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Tallinna Kuristiku Gümnaasium, Tallinna Reaalkool, Tallinna Tehnikagümnaasium, Viljandi Gümnaasium ja Laagna Gümnaasium.

I ning II koht tulid Eestisse. 

Esimene koht:

Team: Tallinna Reaalkool 7750 punkti

  • Sander Simson
  • Albert Loog
  • Gregor Ludvig Kikas
  • Marko Tsengov

Teine koht:

Team: Vilgym 7479 punkti

  • Ergo Adams
  • Roland Kuttin
  • Nora Rebane
  • Rainer Oras

Toetajad: TalTech, Tallinna Haridusamet, Paide Linn, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus, Kohtla-Järve Gümnaaisum, Rapla Kesklinna Kool, Kose Vallavalitsus, Mainor.

Info KüberNaaskli veebis: https://sites.google.com/view/kyberolympia/2021/magic-ctf

Edetabel: https://online.ctfmagic.org/scoreboard

Info Magic CTF korraldajast https://magicinc.org/

Uudise rubriigid: