22.12.2017

Tallinna Haridusameti jõulukingitus Pelguranna lasteaiale

Jõulukuu on täis üllatusi ning salapära. Üllatusi, elevust ning põnevust argipäeva võib tuua kingitus, mis pakub avastamis- ja mängurõõmu ning pakub võimalusi koos jätkuvalt ühise aja veetmiseks. Täna, 22.12 jõudis meie lasteaeda Tallinna Haridusameti kingitus, mis aitab muuta lasteaia õppe- ja kasvatustööd põnevamaks, mängulisemaks ja pakub lastele isetegemise ja katsetamisrõõmu.

Bee-Bot ja Blue-Bot on väikestele lastele mõeldud robotid, mis liiguvad mööda ruute. Robotid saavad liikuda edasi-tagasi, pöörata vasakule ja paremale. Sisestada saab kuni 40 käsku, mida robot täitma asub. Blue-Botis on sees sinihammas, seega saab teda programmeerida nutiseadmega (Apple, Android). Seadmete juurde kuuluvad erinevad matid, millega õppida tähti, kujundeid, matemaatikat, uusi sõnu, jutustada lugu jne.

blue-botid (2).jpg

Ühest küljest saavad lapsed mängida, kuid teisest küljest on robotitest väga palju kasu ka õppimisel. Õpetajad saavad koos lastega meisterdada erinevaid mängualuseid. Mesimummudega tegelemine arendab laste loogilist mõtlemist ning matemaatilisi ja eneseväljenduse oskusi; samuti aitab paremini mõista põhjuse ja tagajärje seost ning õpetab seadme juhtimist ja programmeerimist.

Mõnusat sumistamist uutele mesimummudele meie lasteaias!!!