17.05.2021

Tallinna Heleni Koolis avatakse maailmatasemel arvutiklass pimedatele õpilastele

Esmaspäeval, 17. mail kell 15.15 avatakse Tallinna Heleni Koolis, Ehte 7, kaasargne arvutiklass kooli pimedatele õpilastele. Avamisel osaleb sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja koolijuht Erki Korp.

Tallinna Heleni Kool on ainulaadne kool Eestis, sest koolis õpetatakse pimedaid, kurte ja kõnepuudega lapsi, samuti on kooli koosseisus lasteaed erivajadustega lastele. Koolis ja lasteaias käib kokku ligi 200 last. Tegemist on Tallinna ja Põhja-Eesti kompetentsikeskusega erivajadustega laste.

Vaadates viimast kahte erakorralist kevadperioodi, siis on järjest suurem tähtsus digitaalsetel õppevahenditel ja -võimalustel ning seetõttu sai lõpuks teoks kauaoodatud pimedate arvutiklassi loomine.

Arvutiklassi ettevalmistamisel tegi kool koostööd Eesti Pimedate Liiduga, et saada põhjalik ülevaade kaasaegsetest infotehnoloogilistest lahendustest pimedatele ja vaegnägijatele. Kahe pimedate arvuti ja printeri soetamist Rootsist toetas Tallinna Haridusamet 14 280 euroga. Lisaks toetas Tallinna IT-teenistus kahe tavaarvutikomplektiga ning kool omalt poolt valmistas ette klassiruumi.

„Oleme väga tänulikud selle pea 20000.- eurose panuse eest meie kooli pimedate õpilaste õppimisvõimaluste avardamiseks“, ütles koolijuht Erki Korp. „Oluline on see, lisaks arvutikomplektidele on klassis ka punktkirja printer, mis teeb sellest täiusliku õppekeskkonna“, lisas Korp.

Ainus pimedatele mõeldud arvutitarvikute edasimüüja Eestis on MTÜ Jumalalaegas, kes garanteerib õppeklassi kasutamisele võtmiseks vajaliku koolituse ja garantii toodetele.

Lisainfo:

Erki Korp

Tallinna Heleni Kooli direktor

Erki.Korp@helen.edu.ee

+372 5096799

www.helen.edu.ee

Allikas: Tallinna Heleni Kool

Uudise rubriigid: