21.04.2016

Tallinna Innovatsioonipäeval tunnustas Prototron parimaid ideid

Tänasel Tallinna Innovatsioonipäeval andis Prototron kuuele meeskonnale oma idee arendamiseks ja turule toomiseks kokku 34 000 eurot!

Tänasel Tallinna innovatsioonipäeval andis prototüüpimise faasis olevate ideede toetuseks loodud rahastu Prototron kuuele meeskonnale oma idee arendamiseks ja turule toomiseks kokku 34 000 eurot.

Meeskondade rahastused jagunesid järgmiselt:

  • Shaperize saab 5700 eurot uudse ekstruudersüsteemi väljatöötamiseks, mis pakub võimalust taaskasutada vana plastikut, tootes endale 3D-prinditavat materjali kiirelt ja odavalt;
  • Saunum arendab 5000 euro eest täisautomaatset saunaseadet, mis jaotab sauna temperatuuri ühtlasemalt, leevendab kõrvetavat leiliefekti, hoiab CO2 taset kontrolli all ning lisab soolaioone sauna keskkonda;
  • 7000 eurot saab Genosity, kes loob taskukohase hinnaga geenide uurimise aparaadi, et kooliõpilased saaksid uurida enda geene koolitundides;
  • Meeskond Full Profile saab 2300 eurot, et arendada platvorm kliendiuuringute tegemiseks, mis viiakse läbi kliendilt midagi küsimata, tema internetikasutuse põhjal;
  • Hepta Group Energy arendab 7000 euro eest elektrivõrkude õhuseire ja tehnilise analüüsi platvormi;
  • Shipitwise saab toetuseks 7000 eurot, et välja töötada transpordi platvorm väikeettevõtjatele, mis lihtsustab saadetiste saatmise protsessi, pakkimisest kohale toomiseni.

Prototron auhinna võitjad Tallinna Innovatsioonipäeval 2016.jpg

Prototroni rahastu tegevjuht Siim Lepisk ütles, et iga taotlusvooruga kasvab kvaliteetsete ideedega taotlejate arv ja tuleb juurde ka toetajatena panustada soovijaid. „Juba varasemast on oma valdkonna ideid toetanud Utilitas, advokaadibüroo Hedman Partners pakub meeskondadele õigusabiteenuseid ning Tenfold Ventures turundusabi. See näitab, et erinevate osapoolte koostöös saab Prototron pakkuda meeskondadele tipptasemel täisteenust, et oma toode edukalt turule tuua ja sõltumata selles, kas põhituruks on Eesti, Skandinaavia riigid või Ameerika,“ märkis Lepisk ja lisas, et sel korral soovis kahte meeskonda toetada Keskkonnaministeerium, sest nende ideed haakusid keskkonnasäästliku ja rohelise mõtteviisiga.

Meeskonnad saavad oma ideid edasi arendada Tallinna Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaatoris, kus neid on nõustamas mentorid eri valdkondadest. 3-6 kuu pärast astuvad meeskonnad oma ideedega taas ekspertkogu ette, et näidata oma edusamme.

Kokku esitati Prototroni sellekevadises voorus 207 taotlust, 10 parimat kaitsesid oma ideed ekspertkogu ees, rahastuse kogusummas 34 000 eurot sai kuus meeskonda.

Prototroni eksperkogu liikmed on Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Heikki Raadik (Swedbank), Jaanus Tamm (Defendec), Yrjö Ojasaar (Solon Partners), Andrus Oks (SmartCap), Margus Uudam (EstVCA) ja Madis Raukas (TTÜ).

Foto: Urmas Kamdron

Allikas: Tehnopol