23.05.2018

Tallinna Järveotsa Gümnaasium võõrustas taas sõpruskooli Jaapanist

Tallinna Järveotsa Gümnaasiumil (TJG) on pikaajalised sidemed sõpruskooliga Jaapanist – Osaka Gakugei gümnaasiumiga –, kellega kohtutakse kevadeti Tallinnas.

TJG gümnaasiumiastmes on üheks valiksuunaks jaapani keel ja kultuur, mistõttu on kontaktid Jaapani koolide ja ka ülikoolidega oluline väljund. Osaka Gakugei gümnaasiumi delegatsiooni võõrustamine on muutunud juba traditsiooniks. Vastutusrikas ja austav ülesanne on jaapani õppesuuna õpilaste täita.

21. mail 2018 võeti vastu sõpruskooli 60-liikmeline delegatsioon. Jaapani õpilased ja õpetajad tutvusid TJG koolimaja ja koolisüsteemiga. Erilist huvi pakkus neile muidugi jaapani keele ja kultuuri õpetamine. Jaapani sõbrad nautisid Eesti õpilaste kontserti, neile meeldisid siinsed rahvatantsud ja kaunid rahvariided. Omalt poolt pakkusid Osaka õpilased vahvaid töötube, kus tutvustati Jaapanis tuntud kunstivorme origamit ja kalligraafiat. TJG õpilased said selga proovida kimonot ning panna ennast proovile Jaapani traditsioonilistes osavusmängudes.

Kohtumine oli vastastikku huvitav ja rikastav. Koostöö jätkub ja TJG panustab jaapani õppesuuna arendamisesse ka edaspidi.

Siret Paasmäe, Tallinna Järveotsa Gümnaasiumi direktor

Uudise rubriigid: