24.08.2020

Tallinna Kammermuusika Festivali kavas on veel viis kontserti

Laupäeva, 29. augustini oodatakse muusikasõpru XVI Tallinna Kammermuusika Festivalile „Põhjala perspektiivid”, sel nädalal on kavas viis temaatilist kontserti. Homme, 25. augustil pakub Katariina kirikus elevust kontsert „Hirmulood“.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevil on hea meel, et pärast paljude ürituste ära jäämist koroonakriisi tõttu saavad muusikasõbrad taas kontserte vahetult nautida. „Kuulata saab suurepäraseid etteasteid nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt tuntud muusikutelt. Festivali tipphetkeks on galakontsert 28. augustil, mille peaesinejaks on maailmalavade ooperitäht Camilla Nylund. Eestis esineb Nylund esimest korda ning tema esinemine siin on erakordne,“ rääkis Belobrovtsev. 

„Näeme Eestis üliharva just praegu maailmalavadel tegutsevaid kuulsaid muusikastaare, kelle hääl on kõlanud kuulsates ooperimajades, näiteks Metropolitan Opera, Wiener Staatsoper ja Deutsche Oper Berlin. Camilla Eestisse saabumine on väike ime, mis toob festivalile tuntust üle maailma,“ lisas festivali korraldava Muusikute fondi BLMF juhataja Pille Lill.

Festivalil esinevad ka teised rahvusvaheliselt tuntud muusikud, nagu viiuldaja Anna-Liisa Bezrodny, vioolamängija Andres Kaljuste, tšellist Theodor Sink, pianistid Irina Zahharenkova ja Sten Lassmann, klarnetist Toomas Vavilov, kontrabassimängija Pontus Grans jt. Uue põlvkonna esindajatest kuuleb publik viiuldaja Robert Traksmanni, metsasarvemängija Kreete Perandit ja pianist Marite Männit.

Sel nädalal on tulekul veel viis kontserti, millest esimest saab kuulata juba homme, 25. augustil, kui Katariina kirikus pakub närvikõdi kontsert „Hirmulood“. Ettekandele tulevad muuhulgas helilõik filmist „Psühho“ koos videoinstallatsioonidega ning John Cage’i „Kuus meloodiat“ koreograaf Britt Kõrsmaa lisatud sünergiaga. 26. augustil kõlab Rootsi-Mihkli kirikus Oliver Kuusiku võimas tenor, mida saadavad tšellist Theodor Sink, pianist Marite Männi ja teised. 27. augustil astub sealsamas lavale Marianne Leibur Trio, ühendades erineva muusikalise maitsega kuulajaid.

Festivali galal, 28. augustil kell 19.00 Jaani kirikus saab lisaks Camilla Nylundile kuulata Tõnis Kaumanni humoristliku käekirjaga fagotikontserdi esiettekannet Peeter Sarapuu soleerimisel. Mari-Ann ja Tunne Kelam annavad galal üle traditsioonilise PLMF preemia „Noor Laulja 2020“.

29. augustil toimuval lõppkontserdil Mustpeade Majas tehakse kummardus Ludwig van Beethovenile, kavas on helilooja viimane klaverisonaat Irina Zahharenkova esituses ning kuulus viiulisonaat „Kreutzer“.  

Festivali kava ja esinejatega saab tutvuda Muusikute fondi PLMF kodulehel ja Facebook’is. Piletid on müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal. 

Tallinna Kammermuusika Festival kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka ja on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega. Festivali korraldab Muusikute fond PLMF, mis loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente. Tänavust festivali toetavad Tallinna linn, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet, Soome Suursaatkond, Saksamaa Suursaatkond, Linnaekraanid, Klassikaraadio ja mitmed ettevõtted.

Lisainfo:

Pille Lill
Muusikute fondi juhataja
tel 51 14077
plmf@plmf.ee

Maano Männi
TKMF kunstiline juht
tel 5110140
maano.manni@gmail.com  

  

Uudise rubriigid: