23.04.2020

Tallinna Keskraamatukogu programm „Seeniorid digitargaks"

Tallinna Keskraamatukogu ja Lasnamäe Linnaosa Valitsus peavad oluliseks hoida eakatega kontakti ka kriisiajal, et nad ei tunneks end kodus üksi. Raamatukoguhoidjad on valmis eakate kõnedele vastama ja aitama, olgu kõne ajendiks infovajadus või mõni igapäevamure. Kuna eriolukorra ajal raamatukokku kohapeale tulla ei saa, pakume võimalust tellida raamatuid koju ning suhelda eakaaslaste ja raamatukoguhoidjaga Skype vestlusklubis. Kodust väljumata saab oma digiteadmisi ja -oskusi lihvida programmis „Seeniorid digitargaks".

  • Küsi raamatukoguhoidjalt igapäevaeluks vajalikku infot

Raamatukogu pakub võimalust esitada küsimusi skype, chati või telefoni teel. Küsimusi saab esitada telefoni teel 683 0917 ning reaalajas chati ja Skype vahendusel, lisaks ka e-posti teel ls@tln.lib.ee. Chat’i leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehe www.keskraamatukogu.ee paremast nurgast. Skype’i kasutajanimi: Tallinna Keskraamatukogu infoteenindus.

  • Suhtle eakaaslastega Skype´i vestlusklubis

Skype’i vahendusel toimuvas seenioride vestlusklubis arutatakse päevakajalistel teemadel ning osalejad saavad raamatukoguhoidjalt küsida enda jaoks olulist infot. Vestlusklubi toimub esmaspäevast reedeni kell 11-12. Vestlusklubis osalemiseks tuleb lisada oma Skype´i kontaktide hulka kasutajanimi „Seenioride vestlused“. Küsimuste korral saab raamatukoguga ühendust võtta telefonil 683 0917.

  • Telli raamatud koju

Koduteenindus on teavikute koju toomise teenus, mida raamatukogu pakub Tallinna elanikele, kelle tervislik seisund ei võimalda raamatukogu külastada. Eriolukorra perioodil pakume koduteenindust ka neile pensioniealistele Tallinna elanikele, kel puuduvad lähedased, kes saaksid neile raamatuid raamatukogust tellida, ning kel on COVID-19 viiruse riskigruppi kuulumise tõttu ohtlik väljas liikuda. Teavikuid tuuakse koduteeninduse lugejale koju üks kord kuus. Raamatute tellimiseks palume helistada telefonil 683 0920 või kirjutada koduteenindus@tln.lib.ee.

  • Ole uudistega kursis

Mai alguseni ootavad raamatukoguhoidjad Skype ja telefonikõnesid, et Eesti Rahvusringhäälingu uudisteportaalist ning suurematest päeva- ja nädalalehtedest artikleid ette lugeda. Eestikeelsete ajalehtede valikus on: Eesti Ekspress, Eesti Päevaleht, Postimees, Õhtuleht ja Sirp. Uudiste ettelugemine toimub E-R 12-18 telefonidel: 674 8647 ja 653 2556 ning Skype’is: Uudised Skypes.

  • Lihvi oma digiteadmisi ja -oskusi programmis „Seeniorid digitargaks"

Pakume seenioridele programmi „Seeniorid digitargaks“, mille eesmärgiks omandada enda jaoks vajalikke digiteadmisi ja –oskusi.  „Seeniorid digitargaks" raames saavad seeniorid idividuaalsetel koolitustel küsida kõike, mis puudutab tahvelarvutite ja nutitelefonide, Facebooki ja Skype´i, e-teenuste ja e-raamatukogude kasutamist ja palju muud. Koolitusel osalemiseks kirjuta ls@tln.lib.ee või helista  683 0917 ning  lepi kokku koolituseks sobiv aeg. 

Eriolukorra ajal on aktiveerunud interneti- ja telefonipetised ning seetõttu algatas Riigi Infosüsteemide Amet kampaania „Eriolukorras eriti IT-vaatlik!“. Raamatukogu on kampaaniaga ühinenud, et jagada soovijatele digiturvalisuse nõu. Pakume digiturvalisuse küsimustes koolitust veebi  ja telefoni teel. Osalemiseks helista telefonil 683 0917.

Lisaks koolitustele on võimalik oma digioskusi täiendada igaühel ka iseseisvalt. Keskraamatukogu veebilehelt leiab näiteks Skype´i ja Facebooki konto loomise ja kasutamise juhendi, e-raamatukogu ELLU videojuhendid.

Uudise rubriigid: