11.10.2017

Tallinna Keskraamatukogu avab innovatsioonilabori

12. oktoobril avatakse Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) innovatsioonilabor.

Laboris on võimalik kasutada 3D-printerit Ultimaker 2+, graafikalauda WACOM Cintiq 22HD, kilelõikurit Roland GS-24 ja termopressi Siser TS-BASE. Lisaks innovatsioonilabori seadmetele on lastele Kännukuke raamatukogus programmeerimiseks Bee-bot mesimumm-robotid ja Edisoni robotid ning leiutajakomplektid Makey Makey.

Tallinna Keskraamatukogu teenindusdirektori Kristiin Meose sõnul peab raamatukogu elukestva õppe toetajana pidama sammu tehnoloogiliste uuendustega ning kasutajate kasvavate ootustega. „Innovatsioonilabori sarnased tegevustoad – inglise keeles makerspaces,  kuuluvad täna loomuliku osana raamatukogude juurde, arendades kasutajate 21. sajandi digipädevusi,“ selgitas Meos. „Innovatsioonilabori eesmärgiks pole õpetada tipp-tasemel programmeerimist või tehnikaseadmete kasutamist. Innovatsioonilaboris on kõigil huvilistel võimalik raamatukoguhoidja abiga saada kogemus kaasaegsete seadmete ja arvutiprogrammidega. Edasi saavad soovijad iseseisvalt innovatsioonilabori vahendeid kasutada oma hobide või isegi tulevase karjääri ning ettevõtluse edendamiseks.“

Innovatsioonilabori seadmete ja robotite kasutamine on tasuta, tasuda tuleb vaid 3D-printeri filamendi ja kilelõikuri kilede kulu eest. Täpsema info innovatsioonilabori kasutustingimuste kohta leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt.

Uudise rubriigid: