30.10.2017

Tallinna Keskraamatukogu kutsub tasuta kontserdile

Kolmapäeval, 1. novembril kell 17 saavad muusikasõbrad Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8) osa kontserdist “Meistrite puudutus”.

Tasuta kontserdil kõlavad teosed kammermuusika kullafondist klarnetile ja keelpillikvartetile. Üles astuvad Tõnu Kalm (klarnet) ning keelpillikvartett koosseisus Vlad Campean, Vitalij Regensperger, Hanno Maadra ja Olja Raudonen. Kavas Mozart ja Brahms.

Tõnu Kalm on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hannes Altrovi klarnetiklassis. Tema eelnevate õpetajate hulka kuuluvad Toomas Vavilov, Margus Vahemets, Tiit Veigel ja Lembit Leetna. Läbi aastate on ta edukalt osalenud paljudel konkurssidel, sh on ta keskastme muusikakoolide vahelise konkursi kolmekordne võitja, konkursi “Eesti noored puhk- ja löökpillisolistid 2006” laureaat, IV Andrejs Jurjansi nimelise rahvusvahelise puupuhkpillimängijate konkursi II preemia laureaat ja 2012. aastal toimunud Eesti Interpreetide Konkursi I koha laureaat.

2007. aastast töötab Tõnu Kalm Vanemuise Sümfooniaorkestris ja 2008. aasta sügisest ka Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis. Solisti, ansamblisti ja orkestrandina on ta esinenud mitmel pool Euroopas, Skandinaavias ja Venemaal. Tõnu Kalm on Eesti Interpreetide Liidu liige.

Viiuldaja Vlad Campean õppis Dinu Lipatti nim Bukaresti Muusikakoolis ja jätkas õpinguid Bukaresti Muusikaülikoolis ning Göteborgi Muusika- ja Lavakõrgkooli magistrantuuris. Vlad on edukalt esinenud mitmetel konkurssidel ja osalenud meistriklassides. Alates 2017. aastast töötab ta Vanemuise Sümfooniaorkestris. Ta on aktiivselt tegutsev viiuldaja mitmetes kammermuusikaansamblites ja orkestrites Eestis, Rumeenias ja Rootsis. Solisti, ansamblisti ja orkestrandina on ta esinenud ka Saksamaal ja Šveitsis.

Valgevenes sündinud viiuldaja Vitalij Regensperger alustas viiuliõpinguid kuueaastaselt. Viis aastat hiljem asus ta õppima Müncheni Muusikakooli, konkursil “Jugend Musiziert” võitis ta auhindu igas kategoorias ning pälvis stipendiumi, et võtta osa “Summit Music Festival’ist” New Yorgis. Ta on mänginud nii Baieri Filharmoonias kui ka Uues Filharmoonias Münchenis. Kogemuste saamisel oli tähtis roll ka mööda Euroopat kontsertide andmisel. Pärast kolmeaastast õppeperioodi Nürnbergi Muusikakõrgkoolis jätkas ta õpinguid Austrias Linzis Anton Bruckneri nim ülikoolis. Magistrikraadi omandas ta spetsialiseerumisega orkestrimuusikale Rootsis Göteborgi Ülikoolis. Alates 2015. aastast oktoobrist mängib Vitalij Vanemuse sümfooniaorkestris.

Vioolamängija Hanno-Mait Maadra on lõpetanud viiulierialal Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli noorteosakonna ning vioolaerialal sama kooli ja Eesti Muusikaakadeemia. Maadra töötab aastast 2000 Vanemuise teatri orkestrandina ning aastast 2001 ka Pärnu Linnaorkestris ning  on 2010. aastast Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri vioolarühma kontsertmeister, osaleb mitmetes kammerkoosseisudes ja kontserdiprojektides.

Tšellist Olja Raudonen lõpetas 2002. aastal Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli ning jätkas . õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema tšelloklassis, oli vahetusüliõpilane ja magistrant Universität für Musik und darstellende Kunst Graz’is Florian Kitti käe all ning lõpetas 2008. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri. Õpingute ajal töötas Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkestris ning on täiendanud ennast meistrikursustel. Solisti, orkestrisolisti ja kammermuusikuna on ta üles astunud Eestis ja Austrias. Alates 2007. aastast töötab Vanemuise sümfooniaorkestris ning 2010. aastast Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeistrina. Olja Raudonen on aktiivselt tegutsev soolotšellist ja kammermuusik.

 

Uudise rubriigid: