05.10.2016

Tallinna Keskraamatukogu kutsub terviseloengutele

Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti Õdede Liidu terviseloengute sarjas „Tunnike tervise heaks“ saab oktoobrist detsembrini kuulata loenguid vaimsest tervisest, südametervisest ja mälust. Loengud toimuvad esmaspäeviti Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

 

10. oktoobril kell 17.30 peab Eda Müürsepp loengu„Vanavanemad ja lapselapsed - teadvustamata terapeutiline suhe vaimses tervises“. Lektor selgitab, kuidas pensionile jäädes elust rõõmu tunda. Eda Müürsepp onsotsiaaltöö magister, vaimse tervise õenduse spetsialist ja õppejõud/konsultant. Loengute teemaga haakuvad küsimused võib eelnevalt lektorile saata e-posti aadressil mental.health.est@gmail.com.   

7. novembril kell 17.30 toimub Ene Jõesaare ja Mare Kanti loeng „Mäluga ja mäluta". Loengus tuleb juttu vananemisest, ealistest iseärasustest ja mäluga seotud probleemidest.

Ene Jõesaar ja Mare Kant on Põhja-Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku õendusjuhid.

28. novembril kell 17.30 räägib Eda Müürsepp teemal „Südameinfarkt – vaimne ja füüsiline tasakaal enne ja pärast infarkti“. Kõlab kogemuslugu – nähtamatu tee südameinfarktini, valikud ja võimalused täisväärtuslikuks eluks.

5. detsembril kell 17.30 peab Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Marianne Annion loengu „Stressi negatiivsed mõjud". Lektor selgitab, mis on stress ja kuidas stress mõjutab meie vaimset ja füüsilist tervist. Kas stress on  moesõna või paljude häirete ja haiguste algus? Marianne Annion on töötanud üle 20 aasta psühhiaatria valdkonnas ning viimased kolm aastat on ta olnud vaimse tervise õppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.

Tallinna Keskraamatukogu ja Eesti Õdede Liidu koostöös algatatud sarjas„Tunnike tervise heaks" on toimunud 18 terviseloengut, mida on kuulanud 345 inimest. Pooleteise aasta jooksul on käsitletud väga erinevaid tervisega seotud teemasid, näiteks vaktsineerimine, südametervis, alkoholism, vaimne tervis.

Sarja „Tunnike tervise heaks“ loengud on heaks terviseinfo hankimise allikaks, et langetada oma tervist hoidvaid otsuseid ja muuta oma elu paremaks. Kõik loengud on tasuta.

Tallinna Keskraamatukogus toimuvatest üritustest jne. leiab lähemalt infot: www.keskraamatukogu.ee