08.05.2020

Tallinna Keskraamatukogu taastab järk-järgult põhiteenused

Tallinna Keskraamatukogu hakkab e-teenuste kõrval järk-järgult taasavama teenuseid, mis eeldavad raamatukokku tulekut. Arvestama peab siiski mitmete piirangutega nii eriolukorra perioodil kui ka peale seda.

Paberraamatute koju laenamise võimalus, mida lugejad juba väga ootavad, taastatakse alates 18. maist nendes osakondades ja haruraamatukogudes, mille ruumid võimaldavad teenust ohutult pakkuda. Teavikuid saab koju laenutada ettetellimisel ja kontaktivabalt. Teavikuid on võimalik ette tellida alates teenuse taastamise päevast. Lugejail palutakse raamatukogu külastamisel järgida kõiki kehtestatud ohutusreegleid ja piiranguid. Raamatukogu tagab kohapeal desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Raamatute tagastamisega kiirustada pole tarvis, kuna raamatukogu pikendab lugejate käes olevate teavikute tagastustähtajad ka peale eriolukorra lõppemist.

Vajadusel saab siiski 11.–16. maini teavikuid kontaktivabalt tagastada Tallinna Keskraamatukogu peamajja (Estonia pst 8) ja võõrkeelse kirjanduse osakonda (Liivalaia 40) E-L kell 11-16 ning haruraamatukogudesse T-L kell 11-16. Seda võimalust palub raamatukogu kasutada juhul, kui see on möödapääsmatult vajalik. Teavikute kojulaenutust sel perioodil veel ei toimu.

Alates 18. maist saab võõrkeelse kirjanduse osakonnas ja mõnes haruraamatukogudes kasutada arvutit, broneerides selleks aja. Seda teenust pakutakse hädavajaduse puhuks (nt riigi e-teenuste kasutamine, maksete tegemine) ning arvutiseansi pikkus on piiratud.

Teenuste ja raamatukoguruumide avamist jätkatakse järk-järgult vastavalt olukorrale Tallinnas. Raamatukogu palub piirangute osas mõistvat suhtumist. Täpsem info lahtiolekuaegade, ohutusreeglite jm kohta avaldatakse raamatukogu veebilehel www.keskraamatukogu.ee.

Raamatukogu jätkab ka eriolukorra ajal loodud uute teenuste osutamist. Säilib tasuline võimalus tellida teavikuid pakiautomaati. Koroonaviiruse riskigruppi kuuluvatele Tallinna eakatele, kellel puuduvad lähedased ja kel võib olla endiselt ohtlik raamatukogu külastada, pakutakse teavikute tasuta kojutoomise teenust. Videosildade vahendusel viiakse läbi koolitusi ja raamatukogutunde, jätkuvad ka ettelugemine lastele, seenioride Skype vestlusklubi ja teised tegevused. Raamatukoguhoidjad ootavad endiselt lugejate päringuid nii kirjanduse ja uurimistööde vallas kui ka igapäevaelu puudutavates küsimustes.

Eri keeltes raamatuid saab laenata e-raamatukogudest ELLU, OverDrive ja RBdigital. ELLU pakub peamiselt eestikeelset kirjandust, OverDrive inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ja audioraamatuid ning RBdigital võõrkeelseid e-ajakirju. Lugemissoovitused leiab Tallinna Keskraamatukogu kirjandusblogist.

      

Uudise rubriigid: