14.10.2016

Tallinna Keskraamatukogu tutvustab Euroopa Parlamendis nutiseadmete kasutusvõimalusi

18.−19. oktoobril Brüsselis Euroopa Parlamendis toimuval interaktiivsel näitusel „Generation Code: born at the library“ demonstreerivad Euroopa rahvaraamatukogud, kuidas nad digiajastuga sammu peavad. Igas näituseboksis on 30 sekundi kuni 2 minuti jooksul võimalik õppida selgeks mõni digitaalne oskus või lihtsalt testida uut tehnoloogiat. Näitusel osalevad ka Euroopa Parlamendi liikmed.

Tallinna Keskraamatukogu esindab näitusel projektijuht Kristiin Meos, kes viib läbi nutiseadmete töötubasid ning jagab osalejatele nippe, kuidas nutitelefone ja tahvelarvuteid arukalt kasutada. Samuti tutvustab Tallinna Keskraamatukogu Euroopa Parlamendi liikmetele ja teistele näituse külalistele raamatukogus kasutatavaid infotehnoloogiaseadmeid ning raamatukogus läbiviidavaid koolitusi ja nutiprojekte.

Tallinna Keskraamatukogu projektijuht Kristiin Meos: „Raamatukogusid peetakse tihti vaid raamatute laenamise kohaks, kuid tegelikkuses on rahvaraamatukogude roll mitteformaalse õppe pakkujatena ning digitaalsete oskuste arendajatena aina kasvav. „Generation Code: born at the library" näitus on suurepäraseks kohaks, kus tutvustada Tallinna Keskraamatukogu võimekust ja uusi põnevaid algatusi ning tutvuda teiste raamatukogude kogemustega. Näitust külastavad Euroopa Parlamendi liikmed, kelle võimuses on aidata kujundada avalikku arvamust raamatukogudest.“

Rahvaraamatukogude 2020 (inglise keeles Public Libraries 2020) programmi eesmärk näituse korraldamisel on näidata rahvaraamatukogude kui mitteformaalset haridust pakkuvate asutuste olulisust inimeste digitaalsel kaasamisel. Nii saab näitusel tutvuda põnevate digitaalsete vahendite ja lahendustega, mida rahvaraamatukogud erinevates Euroopa Liidu liikmesriikides kasutavad. Näiteks saab õppida programmeerimist ja 3D-printimist, kogeda virtuaalreaalsust, tutvuda robotitega ning küsida tehnikaalast nõu.

Näituse „Generation Code: born at the library“ kohta leiab täiendavat teavet Rahvaraamatukogud 2020 projekti veebilehelt.