28.12.2020

Keskraamatukogust saab lugemisvara ka piirangute ajal

Tallinnas ja Harjumaal kuni 17. jaanuarini kehtivate piirangute ajal teeb Tallinna Keskraamatukogu kõik võimaliku, et ükski raamat lugemata ei jääks. Kõik osakonnad ja haruraamatukogud töötavad ohutusnõudeid järgides ning pakuvad e-teenuseid ja kontaktivabu lahendusi, et hoida raamatukoguteenus kõrgendatud viirusriski tingimustes ohutuna ja kergesti kättesaadavana.

Inimestel soovitatakse nii palju kui võimalik kasutada e-raamatukogusid, kust leiab laias valikus lugemisvara igale maitsele. Samuti pakutakse mitmesuguseid e-teenuseid: näiteks vastavad abivalmid raamatukogutöötajad telefoni, e-posti ja Skype'i teel infopäringutele, õpetavad (video)kõnede abil arvutite ja nutiseadmete kasutamist ning loevad lastele raamatuid ja eakatele ajalehtedest uudiseid ette.  

Need lugejad, kes soovivad lühendada raamatukogus viibimise aega ja vähendada võimalikke inimkontakte, saavad teavikuid ette tellida ning tellimuse raamatukogust lahtiolekuaegadel kätte raamatukoguhoidja vahenduseta ehk kontaktivabalt. Samamoodi saab teavikuid raamatukogu lahtiolekuaegadel tagastada raamatukoguhoidja vahenduseta. Täiskasvanud lugejatel on teavikuid võimalik tellida ka pakiautomaati, kuid silmas tuleb pidada, et paki saatmise kulu tasub tellija. 

Kohapealsetest teenustest on säilinud perioodiliste väljaannete lugemine ja arvutitöökohtade kasutamine, kuid ka nende puhul tuleb järgida piiranguid: meelelahutuslikul eesmärgil arvutikohta praegu kasutada ei või ning lehti lugedes tuleb hoida piisavat vahemaad. Kuna piirangute jõustumisega on hetkel noorsootöö, huvitegevus ja -haridus ning täienduskoolitus siseruumides keelatud, siis kõik raamatukogu koolitused, üritused ja klubitegevused on viidud veebi või õue, järgides lubatud grupi suurust. Ka ei ole hetkel võimalik mängida kohapeal laua- ja videomänge, selle asemel saab lauamänge soovi korral koju laenata.

Raamatukogude lahtiolekuaegade ja teenuste kohta saab lisainfot Tallinna Keskraamatukogu veebilehel https://keskraamatukogu.ee/.  

Uudise rubriigid: