14.01.2022

Tallinna Kihnu Lasteaed tähistas sel nädalal rahvusvahelist „Aitäh“ päeva. На этой неделе Tallinna Kihnu Lasteaed отметил Международный день „Спасибо“.

See nädal oli lasteaias pühendatud rahvusvahelisele aitäh-päevale, mida tähistatakse 11. jaanuaril ning mille eesmärk on meelde tuletada tänulikkuse olulisust ja oskust. Эта неделя в детском саду была посвящена Международному дню „Спасибо“, который отмечается 11 января и призван напомнить нам о важности и умении благодарить.

Terve nädala jooksul juhtisime laste tähelepanu viisidele, kuidas tänu väljendada ja kui tähtis on seda õigel ajal ka teha. Rühmad tegid “Tänupurgi” ja seinaplakati, kuhu nädala jooksul iga laps sai panna/kleepida oma tänusõnu – kirjutades või joonistades asju, kohti, tegevusi või inimesi, mis neis tänulikkust tekitab ja mille eest nad soovivad öelda “aitäh”.

“Tänupurki” täites märkasid lapsed ja õpetajad enda ümber toredaid pisiasju, mis toovad killukese rõõmu igasse päeva ja loovad hea tuju ning meeleolu. Lapsed märkasid, et meie ümber on väga seda, mille üle võib tänulik olla, näiteks võib öelda "aitäh" ja tänada värvilist vikerkaart, sõpra, perekonda, sooja päikest ning lemmikmänguasju.

Tänulikkus on õnne võti! 😊

Väärtuste töörühm ja Päikesekildude rühma õpetajad Natalja Batalova ning Sofia Kapitsa

В течение всей недели мы обращали внимание детей на способы выражения благодарности и на важность делать это своевременно. Группы сделали настенный плакат, куда каждый ребенок мог в течение недели приклеивать свои слова благодарности, а также смастерили  „Баночки благодарности“, которые ребята могли наполнить благодарностью  – писать или рисовать вещи, места или людей, которые вызывают у них чувство благодарности и за которые они хотят сказать "Спасибо".

Наполняя „Баночки благодарности“ дети и педагоги замечали вокруг себя приятные мелочи, которые приносят немного радости в каждый день и поднимают настроение. Дети заметили, что вокруг нас есть много вещей, за которые мы можем быть благодарны, например, «спасибо» за яркую радугу, друга, семью, теплое солнышко, любимые игрушки….

Благодарность – путь к счастью! 😊

Рабочая группа по ценностям и группа Päikesekillud - Наталья Баталова и София Капица