20.04.2022

Tallinna Kihnu Lasteaed algatas koostöös Lasnamäe Põhikooliga eTwinning projekti

Aprilli alguses toimus koostööprojekt „Lihavõtte teemaline loovuse töötuba“. eTwinning keskkonna abil leidis Tallinna Kihnu Lasteaed partnerid Lasnamäe Põhikoolist, ning kaks asutust tegid koos ühise projekti.

Kõigepealt tutvustasid õpetajad nii koolis, kui ka lasteaias lastele lihavõttetraditsioone ning selgitasid, kuidas tavaliselt tähistatakse lihavõtteid. 

Üheks projekti eesmärgiks oli arendada loovust, seega koolilapsed arutasid koos õpetajaga, mida võiks loovustööna pühade ajal meisterdada, aga teha seda nii, et see meisterdus ja õpetus oleks jõukohane ka lasteaialastele.

1.klassi õpilased pakkusid välja ideid ning koos valiti meisterdamiseks ühine töö , millest valmis ka õppevideo lasteaialaste jaoks. Värvikildude rühma lapsed vaatasid õppevideot, mida saatis Lasnamäe põhikool, ning selle abil meisterdasid jänkusid. Laste arvates olid 1.klassi õpilased väga head õpetajad, kes näitlikustatult ja arusaadavalt seletasid kõik etapid lahti. E-töötuba lasteaialastele pakkus huvi ja elevust. Lastega arutati, et koostööõimalused on erinevad ning ka distantsilt saab väga põnevalt tuttavaks.

Mõlema kooli meisterdustest valmis e-näitus, millega on võimalik tutvuda siin: https://padlet.com/marina_moltsanov/e_naitus

Täname Lasnamäe Põhikooli koostöö eest.

Allikas: Kihnu Lasteaed, Marina Moltšanov õppealajuhataja

Uudise rubriigid: