08.06.2017

Tallinna Kihnu Lasteaia lapsed osalesid Tallinna XVIII võimlemispeol

Tallinna Kihnu Lasteaia lapsed osalesid 28. mail 2017 Eesti Spordiselts Kalevi poolt korraldatud Tallinna XVIII Võimlemispeol „Kui sõnast saab liblikalend“. Lasteaiapoolne võimlejate juhendaja ja treener oli lasteaia liikumisõpetaja Jekaterina Konnova.

Võimlemispeoga tähistatakse lastekaitsepäeva ja pööratakse tähelepanu võimlemise propageerimisele laste ja noorte hulgas. Võimlemispeol osales kokku ligi 1900 tantsijat-võimlejat - 223 väikelast, 486 mudilast, 681 koolilast, 83 poissi ja meest, 326 naist, 112 memme ja taati. Tallinna Kihnu Lasteaia kaheksa võimlejat, Elisabet, Anna, Anastassia, Sofya, Ilona, Jessica, Sandra ja Miina-Eliisa, kuulusid mudilaste kategooriasse.

Kui sõnast saab liblikalend.JPG

Liikumisõpetaja Jekaterina Konnova alustas võimlejatega treeninguid märtsikuus, iganädalaselt toimusid lastele proovid. Enne 28. mail toimunud võimlemispidu toimusid võimlejatele mitmed pingutustnõudvad ühis- ja eelproovid. Nii kohtusid võimlejad ühes eelproovis aprillis ja kolmes eelproovis juba Pirita staadionil, kus üheskoos said laval kokku kõik võimlemispeol osalejad. Võimlemispeol esitasid mudilastest võimlejad mesilaste kostüümides kava „Mesimumm“.

Pirita staadionil toimunud eelproovide ja peo ajal vedas ilmaga, ilm oli kuiv ning paistis päike. Osalejate ja õpetajate sõnul olid võimlemispeo proovide ja peo päevad väsitavad ning pingutustnõudvad, kuid see-eest kogemus ja tulemus seda väärt!

Täname kõiki võimlejaid ja lapsevanemaid hea koostöö eest!

Õppealajuhataja Kadri Koort