16.05.2019

Tallinna Kihnu Lasteaia loomingulised emad ja värvidemäng

16. mai õhtupoolikul jätkus talgute traditsioon Tallinna Kihnu Lasteaias. Seekord said oma oskusi proovile panna ka emad.

Lisaks töökatele isadele kogunes täna lasteaia õuealale suur hulk emasid, kes ootusärevalt värve ja pintsleid olid tahtmas. Tegemisi jagus nii mängualale kui ka majandushoovis üha enam ilmet võtva peenramaastiku juures. Lasteaia mängualal olid isad koos emadega agaralt liivakastidesse liiva laiali vedamas, et lastel oleks mõnus puhtas mängukeskkonnas liivalosse ehitada. Triibutati üle pingid, mis tuule, vihma ja päikese käes olid oma värvirõõmu ära kaotanud ning pesti puhtaks mänguasjade paviljonide seinad.

Talgud_paatide_värvimine_emad.jpg

Linnaaianduse alal olid esmalt jällegi ametis isad, kes nii kärude kui ka koormakatte abil mulda eelnevalt ehitatud peenardesse laiali vedasid. Seejärel asusid emad koos lasteaia personaliga peenardest paate värvima. Kalapaadid said rõõmsalt Kihnu-triipu värviliseks. Osade paatide maalimisel lõid kaasa ka lapsed, kes ei peljanud värviseid püksipõlvi. Kuna töömaht oli suur ja paatide triibutamine nõudis suurt püsivust ning tähelepanu sai 12-st peenrapaadist õhtuks valmis peaaegu neli. Lasteaia personal saab nüüd lõunatundidel paatide maalimisel kätt harjutada, et kõik peenrad oma kaunid Kihnu-stiilis triibud peale saaks.

Täname lasteaia personali ja  emasid-isasid, tänu kellele meie õueala jälle kaunimaks sai. Rõõm tahtest lasteaia jaoks midagi suurt ära teha, säras vastu kõikide osalejate silmist. Töid-tegemisi meie linnaaianduse alale jagub, sest paekiviselt tugevasse pinnasesse tuleb rajada ka viljapuuaia osa.

Lasteaia direktor Eve