06.11.2019

Tallinna Kihnu Lasteaia õueala oli taas meie vahvate isade ja laste päralt

06. novembri varane hommikupoolik tõi Tallinna Kihnu Lasteaia õuealale kokku põnevil isad, kes koos oma lastega jahedale sügispäevale stardi andsid. Isadepäeva eelse ühisürituse motoks kujunes: koos isaga on tore hommikul päeva sportimisega alustada.

Varahommikul oli lasteaia õueala sagimist täis, sest kõikide rühmade isad, vanaisad, vanaemad ja emad kogunesid koos lastega jookuringi äärde. Ilmataat küll kimbutas osalejaid külma ja karge tuulega, kuid see ei heidutanud kedagi lõbusalt koos aega veetmast. Lapsed laulsid isadele laulu „Minu issi“ ja seejärel võis hommikuvõimlemine alata. Peojuht õpetaja  Kristi tegi spordipeole toreda sissejuhatuse vahva jutuga loomadest, kes alustavad oma päeva sportimisega ning innustas selle läbi kõiki osalejaid lõbusaid liigutusi kaasa tegema.

Järgnevalt jaguneti kahe rühma kaupa gruppideks, et koos mängida. Vanemad aiarühmad: Liivalaiud, Vikerkaarelaiud, Pilvekillud ja Lainelaiud kogunesid korv- ja jalgpalliväljakule, et mängida liikumismänge „Autod, autod, sõitke koju“ ja „Meri, kallas, maa“. Lisaks osaleti  teatevõistlusel: pandi proovile oma oskused täpsusviskes. Nooremad aiarühmad: Tormilaiud, Merelaiud, Värvikillud ja Kivikillud seadsid ennast sisse takistusraja juures, et imiteerida seebimulli puhumist, seejärel joosti teatejooksu väikese eesti lipuga ning mängiti sportlikke mänge pallidega. Sõimerühmad: Tuulekillud, Päikesekillud, Tähekillud ja Saarelaiud kogunesid ronimiskoha Ämblikuvõrk juures, et katsuda omavahel rammu, tõmmates kordamööda köit ning mängida laulumänge. Edasi suunduti rühmaruumidesse, et koos lastega maitsta sooja ja kosutavat hommikuputru. Koos isaga maitses igahommikune puder märksa paremini.

Aitäh eestvedamise eest õpetaja Kristile ja liikumisõpetaja Jekaterinale.

Täname kõiki osalejaid, keda õuealale kogunes tõesti suur hulk. Oli vahva hommikupoolik ja rõõmus algus jahedale sügispäevale.

 Õppealajuhataja Anne-Ly