21.11.2016

Tallinna Kihnu Lasteaias alustas oktoobrist teenistust välisvabatahtlik

Tallinna Kihnu Lasteaed läbis edukalt Erasmus+ akrediteeringu välisvabatahtliku vastuvõtmiseks ning 5. oktoobril 2016 alustas Saksamaalt pärit välisvabatahtlik Sophia oma teenistust.

Lasteaia tasandil tegeleb välisvahatahtlikuga igapäevaselt Liivalaidude rühma meeskond, Sophia isiklik tuutor on rühma õpetaja Greete, suureks abiks on ka teised meeskonnakaaslased õpetaja Kristi ja õpetaja abi Olga ning omapoolset toetust pakuvad ka rühma lapsed, lapsevanemad ja teised kolleegid lasteaia tasandil.

Sophia igapäevategevuste hulka kuuluvad erinevad tegevused Liivalaidude rühmas. Näiteks osaleb ta igapäevaselt koos lastega hommikuringis. See tegevus on Sophia sõnul avaldanud lisaks eesti keele kursustel osalemisele positiivset mõju eesti keele omandamisele, kuna hommikuringis on võimalus uusi sõnu ja mõisteid erinevate objektide kaasabil paremini mõista ja tajuda. Lisaks abistab Sophia rühma personali ja lapsi igapäevategevuste ajal, näiteks abistab õpetajaid tegevuste ettevalmistamisel ja läbiviimisel ning lapsi riietumisel, söömisel, puhketunni ajal.

Tere! Mina olen Sophia ja ma olen 23 aastat vana. Maybe you already saw me in the Kindergarden. So here is a little introduction who I am and why I am here. I am volunteering in Kihnu Kindergarden from October 2016 till October 2017. I always wanted to go abroad. This year I took the chance after finishing my master-degree in Germany to come to Estonia with the Eramus+ programme „European voluntary service”. I studied primary school education – so I am already familiar with working with children. I love my work and I am happy I got the possibility to be in Kihnu.

In my free time I enjoy beeing creative, seeing the countryside and meet people. I like to sing, dance, sew, film, playing instruments and draw. In the last weeks I already met and got to know my collegues, the children and some parents. I am always excited to get to know you and learn more about Estonia – so don't hesitate to have a talk with me (maybe you have some tipps for me?). I am also trying to learn Estonian as fast as possible.

I hope this year with the children and you will be filled with great experiences.

Sophiale meeldib Kihnu lasteaed nii seest kui väljast, tema sõnul on lasteaia ruumid väga ilusad ja modernsed ning õueala pakub lastele palju tegevust. Eestis meeldib talle kõige enam see, et inimesed on sõbralikud, hoolivad ja positiivsed, lisaks on meil palju maalähedust, ilusad pargid ja metsad. Sophia on välisvabatahtlike treeningu ajal tutvunud eesti rahvakultuuriga, näiteks on ta õppinud tantsima „Kaera-Jaani“ ja soovib lähitulevikus liituda mõne rahvatantsurühmaga ning laulukooriga.

õppealajuhataja Kadri Koort ja välisvabatahtlik Sophia