16.11.2021

Tallinna Kihnu Lasteaias tähistati rahvusvahelist sallivuspäeva

Sallivus, austus, hoolivus ja julgus on väärtused, mis loovad raamistiku programmi “Kiusamisest vabaks!” metoodikale. Sallivus - arvestame igaühe erinevustega ja kohtleme üksteist võrdsena. Väärtus, millest juhindumine suunab märkama ja aktsepteerima kogu lasterühma mitmekesisust. See hõlmab arusaamist ja arvestamist, et teiste arvamus on sama oluline kui sinu oma, isegi kui sa alati kaaslasega ei nõustu ega saa temast täielikult aru.

16. novembril tähistasime rahvusvahelist sallivuspäeva vahva orienteerumisega lasteaia õuealal. Rühmadele, kes kasutavad „Kiusamisest vabaks!“ metoodikat, pakkus suurt elevust see, et sai väikesed Sõber Karud õue kaasa võtta. See oli paljude laste jaoks uus kogemus, sest ega just iga päev ei saa karusid õue kaasa seiklema võtta! Kõik aiarühmad läbisid kokku viis punkti, kus täideti erinevaid ülesandeid. Ülesanded olid mitmekesised, kuid nende eesmärk oli üks- anda edasi meie lasteaia kui ka „Kiusamisest vabaks!“ metoodika väärtuseid ja neid lastele ning meie personalile lähemale tuua. Ühes punktis kuulasid ja laulsid lapsed koos muusikaõpetajaga laulu „Igaüks on isemoodi“ ning uurisid pilte laulus kuuldud loomadest. Laul aitas lastel mõista, et kõik võivadki olla isemoodi, kuid sellegipoolest tuleb olla salliv ja hästi läbi saada. Lisaks värvisid lapsed meie lasteaia väärtuste salli, triibutades sallile Kihnu mustrit ja arutledes iga värvi tähenduse üle. Veel said lapsed kokku panna karupuslet, joonistada sõbra seljale erinevaid tuju tõstvaid kujundeid ja täita väärtuste plakatit, eristades head sõnad halbadest.

Sõimerühmad, kes veel „Kiusamisest vabaks!“ metoodikat ei kasuta, panid kokku karupuslet ja värvisid iseseisvalt väärtuste salli, et tutvuda juba selle metoodika põhimõtetega.

Päeva lõppedes ootas igat rühma diplom ja magus üllatus.

Sõltumata hallist ja jahedast ilmast oli meie lasteaia õuealal kuulda laste rõõmuhõiskeid ning südametest kiirgav soojus ei lasknud kehval ilmal tuju rikkuda.

 

Väärtuste töörühma juht Hanna