16.03.2017

Tallinna Kiirabi konverents keskendub erialase koolitamise vajalikkusele

17. märtsil algusega kell 10 toimub Tallinna Kiirabi koolituskeskuse 20. aastapäevale pühendatud konverents, mis kannab pealkirja „Investeerime inimeludesse“.

Konverents peetakse Tallinna Kiirabi peamajas ning koolituskeskuse ruumides (Retke tee 1).

Kõnelejate seas on lisaks Tallinna Kiirabi juhtivtöötajatele koostööpartnerid nii Eestist kui ka Soomest – esinevad spetsialistid Terviseametist, Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolist, Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutusest, Tartu Kiirabist, Põhja-Eesti Regionaalhaiglast ning Saimaa Rakendusteaduste Ülikoolist (Soome).

Päeva jooksul saab kuulata ettekandeid, osaleda töötubades ning saada osa Tallinna Kiirabi koolituskeskuse loojate, eestvedajate ja pikaajaliste lektorite tänuüritusest. Konverentsi eesmärk on anda laiapõhjaline ülevaade kiirabi koolitustegevustest ning tuua välja koolituskeskuse olulisus kiirabitöötajate väljaõppe kvaliteedile. Samuti räägitakse koolituse tulevikusuundadest ning näidatakse koolituskeskuse tänapäevast võimekust.

„Investeerimine meie inimeste teadmistesse läbi pidevalt areneva koolitustegevuse, annab suurema turvatunde nii meedikule endale kui ka kõigile Eesti inimestele,“ võtab konverentsi peateema lühidalt kokku Tallinna Kiirabi peaarst dr Raul Adlas. „Töö kiirabis nõuab töötajalt väga laialdasi teadmisi erakorralisest meditsiinist – tihti peab kiiresti ja õigesti otsustama väga vähese info alusel ja keerulistes tingimustes. Töö on stressirohke ja seotud paljude ohtudega, seetõttu näeme ka vaeva kiirabitöötajate ettevalmustusega kõigeks selleks. Suurimad võitjad on need inimesed, kellele kiirabibrigaad appi tõttab“, sõnas dr Adlas.

„Koolituskeskus annab meile võimaluse reageerida paindlikult ja operatiivselt ühiskonnas toimuvatele muudatustele ning koolitusi ka vastavalt planeerida,“ ütles Tallinna Kiirabi koolitus- ja arendusjuht Margus Kamar. „Anname endast parima, et kavas olevad koolitused paneksid kiirabitöötajad võimalikult realistlikku olukorda. See tähendab, et meie tunnid ja treeningud toimuvad harva koolilaua taga, pigem kas siis siseruumides või välitingimustes,“ lisas Kamar.

Tallinna Kiirabi on vanim kiirabipakkuja Eestis, olles õigusjärgne järeltulija 1. aprillil 1941 loodud Tallinna Kiir- ja Vältimatu Abi Jaamale. Praegu on Tallinna Kiirabil 8 tugijaama üle Tallinna ja Harjumaa. 24 õe-, arsti- ja intensiivraviarstibrigaadi teenindab aastas ligi 90 000 kiirabikutset. Lisaks pakutakse meditsiinilist tuge nii suurüritustel, spordivõistlustel ja riikliku tähtsusega konverentsidel/kohtumistel ning teostatakse meditsiinilist transporti. Tallinna Kiirabi koolituskeskus loodi eraldi struktuuriüksusena 3. märtsil 1997.