27.04.2022

Tallinna Kopli Ametikooli õpetajad ja õpilased aitavad luua kogukonnakeskust

23. märtsil allkirjastati Põhja-Tallinna Valitsuse, Tallinna Kopli Ametikooli ja Salme Kultuurikeskuse koostööleping, mille sisuks on Tallinna Kopli Ametikooli õpetajate, aga ka õpilaste oskuste ja teadmiste rakendamine kogukonna isetoimimise ja jätkusuutlikkuse arendamisel Kopli vana rahvamaja alal.

Kopli ametikool vahendab teadmisi nii linnaaianduse kui ka -mesinduse, laiemalt kogu isetegemise valdkonnas. Koostöö on heaks näiteks elukestva õppe võimalustest linnaruumis. 

Kopli 93 kogukonnakeskuse loomist toetab innovatsiooni rahastamisprogrammi Horizon 2020 toetusel alanud projekt Centrinno 2020-2024. Pilootprojekti raames luuakse isetoimiv kogukonnakeskus ja ringmajanduse koostöövõrgustik. Kopli 93 saab endale kogukonnaaia, linnamesila ning Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel ka Tallinna esimese kogukonna parandustöökoja.

Centrinno projekti juhtpartner on Milaano (Itaalia); lisaks osalevad veel kaheksa Euroopa linna – Amsterdam, Barcelona, Blönduós, Genf, Kopenhaagen, Milano, Pariis ja Zagreb. Projekti eestipoolsed partnerid on Tallinna Linn (Tallinna Strateegiakeskus, Salme kultuurikeskus) ja TalTech (Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut). Centrinno projekti rahastab Euroopa Komisjon (H2020 grant. 869595). Projekti kohta leiad lisainfo: https://centrinno.eu

Uudise rubriigid: