13.04.2018

Tallinna Kullerkupu Lasteaed osales projektis EV 100 ”Igal lapsel oma pill”

EV100 raames projektis ”Igal lapsel oma pill” 2018. aasta taotlusvoor pillide ostmise toetamiseks oli avatud 1.veebruarist kuni 20.märtsini. Taotlusi esitati 279 asutuselt 1363 pilli soetamiseks. Seekordses voorus toetati 1031 pilli soetamist 254 õppeasutusele üle Eesti. Ka meie lasteaia muusikaõpetaja Sirje Luke esitas taotluse saamaks pillilisa.

Muusikaõpetaja Sirje on kahel sügisel lastele tutvustanud erinevaid pille oma isiklikust pilliaiast ning lapsed on saanud oma arvamut avaldada, missugused pillid meeldivad ja mida võiks lasteaias üheskoos õppida.

Arvestades meie lasteaia olemasolevate pillide valikut ja laste arvamusi, sai kirja pandud viie ukulele soetamine soov. Kullerkupu lasteaia taotlus sai heakskiidu paarisaja taotluse seas. Alates uuest õppeaastast on plaanis lastele õpetada pillimängu väikestes gruppides ja individuaalselt.

Neli aastat kestnud projekt on selleks korraks lõppenud. Meie lasteaia väikesed muusikahuvilised lapsed saavad suurt rõõmu ja uhkust  tunda järgnevate aastate jooksul saadud pillide üle ning kasvada koos pillimänguga.

  muusikaõpetaja Sirje Luke