24.11.2021

Tallinna Kullerkupu Lasteaia Sipsikute rühm viis Tallinna Loomaaeda ligi 60 kilo tammetõrusid

Meie lasteaias toimus sel sügisel Rohelise kooli meeskonna eestvedamisel tammetõrude kogumine Tallinna Loomaaia raagritsikatele. Rohelise Kooli üks põhiteemasid on sel aastal „ Elurikkus ja loodus“, siis tammetõrude kogumine ning raagritsikatele viimine haakub vägagi teemaga.

Tegelikult on see meile lasteaiale juba teistkordne tammetõrude kogumine ritsikatele. See eestvedamine sai alguse ühe meie toreda lapsevanema algatusel.

Tammetõrusid sai kogutud ja kuivatatud septembris ja oktoobris. Kokku koguti ligi 60 kilogrammi tõrusid.

Seekord toodi perede poolt nii palju tõrusid, et lapsed ise ei jaksanudki omal jõul kõike loomaaeda viia, tuli appi võtta isegi lisatransport nende jaoks.

Ühel novembrikuu päeval saigi koolieelikute rühm tammetõrud loomaaeda toimetada. Ühtlasi said ka tutvuda kasvuhoonete ja nende sisemusega, kus neid tammesid kasvatatakse. See pakkus lastele suurt huvi. Enamus lapsi ei teadnuki eelnevalt, millised raagritsikad välja näevad ja ka seda nad tammelehti nii väga armastavad. Saime loomaaia poolt kingituseks väikesed tammed, et need kevadel enda lasteaia õueala rikastamiseks maha istutada.

Boonuseks oli ringkäik loomaaias, et uudistada, milliseid loomi sügisel õues liikumas näeb. Kõige suuremat elevust tekitasid jääkarud ja hülged. Karust valmisid hiljem ka kunstiteosed lasteaias.

Tammetõrusid aitas loomaaeda viia ka meie lasteaia vabatahtlik Karuna. Tema on meie selleaastane vabatahtlik Hispaaniast.

Täname südamest kõiki peresid, kes meile tammetõrusid tõid!

 õppejuht Karin Pero