26.08.2020

Tallinna Kultuuriöö ekskursioonid valgustavad linna kriminaalset ja kummituslikku ajalugu

Laupäeval, 29. augustil toimub Tallinnas kuuendat korda Kultuuriöö festival, mille juba legendiks muutunud temaatilised ekskursioonid tutvustavad seekord Tallinna kriminaalset ja kummitustest tulvil ajalugu.

Kuuendat aastat järjest toimub Kultuuriööl ajaloolase Jaak Juske legendaarne kummituslugude matk Tallinna vanalinnas. Huvilisi oodatakse kell 20.00 Jaani kiriku ette. Kiek in de Köki kindlustustemuuseum korraldab linnaretked teemal „Kriminaalne Tallinn”. Venekeelne grupp alustab kell 15 ning eestikeelne kell 16 Kiek in de Kökis (Komandandi tee 2. Kultuuriöö ekskursioonid on tasuta. Lisainfot leiab ja registreeruda saab siin.

Kultuuriöö programmijuht Marje Jürgenson juhib tähelepanu ka Kalamaja muuseumi korraldatavatele linnaekskursioonidele: „Kalamaja muuseumi maja on renoveerimiseks suletud, aga sel laupäeval on avatud Kalamaja kogukonnamuuseumi aed ning muuseumi eest saavad alguse mitmed lastele ja peredele mõeldud tuurid.“ Täpsema info programmi kohta leiab siit.

Lisaks ekskursioonidele on lapsed alates kümnendast eluaastast oodatud veel muusika töötubadesse. Muusik ja helilooja Argo Vals viib Tallinna Keskraamatukogus läbi töötoa teemal „Luupimisest muusikas“ ning trummar ja õpetaja Silver Ulvik ootab Harju haljasalal kõiki trummitöötuppa. Vajalik on eelregistreerimine.

Kultuuriöö programmi ja täiendavat infot leiab Tallinna kodulehelt ja Kultuuriöö Facebooki lehelt.

Kultuuriöö festivali korraldab Tallinna Kultuuriamet. Koostööpartnerid on festival „Tallinna tornid“, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Lilleball, Tallinna Linnamuuseum, Kiek in de Köki kindlustustemuuseum ja Kalamaja Muuseum.

Lisainfo:

Marje Jürgenson
Tallinna Kultuuriamet
Tel: 645 7181

Juuresolev foto on illustratiivne (autor: Ilja Matusihis)