23.03.2018

Tallinna Läänemere Lasteaed osales Rahvusooper Estonia haridusprojektis

I vanem rühm (Kitsed) ja II vanem rühm (Põdrad) käisid 12. märtsil Rahvusooper Estonias osa võtmas haridusprojektist "Punamütsike ja seitse pöialpoissi" , mis on talveaias toimuv õppeprojekt 4–10 aastastele lastele, kes saavad algusest lõpuni kaasa lüüa ühe lavastuse sünniloos.

Estonia teatri haridusprogramm 12.03.2018.jpgHaridusprojektis kõlab tuntud muusika ooperitest ja ballettidest. Lapsed seavad koos muusikute ja solistide ning jutustaja-lavastajaga lavale muusikalise muinasjutu „Punamütsike ja seitse pöialpoissi“ ning esitavad selle teistele projektis osalejatele. Programmi viivad läbi neli kostümeeritud programmijuhti ning Rahvusooper Estonia keelpillitrio.
Lapsed kaasati etendusse
algusest peale. Läänemere Lasteaiast said rolli kaks last - Tuuni oli Häbelik ja Hugo oli Aevastaja. Lastele tutvustati ka erinevaid töötajaid, nagu kostümeerijad, valgustajad, lavatöölised ja teised, kes aitavad kaasa etenduse sünnile. Lapsed tutvusid pillimängijate ja pillidega. Kõlasid tuntud, populaarsed meloodiad ooperitest ja balletidest. Kõik võisid soovi korral kaasa laulda. Koos lastega valmis etendus, mille kangelasteks tegelased erinevatest muinasjuttudest ja see oli laste jaoks meeldejääv elamus.Estonia haridusprogrammis Punamütsike ja ... 12.03.2018.jpg