19.01.2018

Tallinna Läänemere Lasteaed tähistas 29. aastapäeva

9. jaanuaril oli juba hommikust saati lasteaias tunda ootusärevust ja elevust. Selleks oli ka põhjust, sest kätte oli taas jõudnud lasteaia sünnipäev, seekord 29. Lipuvardas lehvis pidulikult Tallinna Läänemere lasteaia lipp.

Läänemere Lasteaia 29. sünnipäev 09.01.2018.jpgTallinna Läänemere Lasteaed avati 1989 aastal, 9. jaanuaril, 29 aastat tagasi. Sünnipäevad on alati olnud erilised ja meeldejäävad päevad. Lapsed teadsid, et seekord tulevad peole üllatuskülalised.

Sünnipäeva tähistamine algas peoga. Kõik lasteaia rühmad ja ka töötajad, kes vähegi oma tööülesannete tõttu said, kogunesid saali. Koos lauldi ,,Läänemere lasteaia laulu”. Loomulikult oli peol ka Tallinna Läänemere Lasteaia maskott hülgepoeg Länni, kellel on samuti sünnipäev 9. jaanuaril ja tema sai nelja aastaseks. Länni kuulutas välja üllatuskülalised – koeratüdruk Lotte ja jänes Adalberti. Külalised said laste jäägitu tähelepanu ja poolehoiu osaliseks ning pakkusid selles osas parajat konkurentsi meie lasteaia laste senisele vaieldamatule lemmikule hülgepoeg Lännile.29. sünnipäevatordi küünlaid puhumas 09.01.2018.jpg

Igal korralikul sünnipäeval lauldakse ja tantsitakse, seepärast kõlaski järgmiseks ühine ,,Sünnipäeva laul”, mis pühendatud armsale lasteaiale. Peale seda esitasid I kooliks valmistuva rühma (Põder) tüdrukud tantsu ,,Suusalumi”. Esinemiskavasse mahtus veel üks ,,Sünnipäeva laul” ja laste esinemine lõppes tantsuga ,,Plaksutamispolka”. Länni juhendamisel puhusid Lotte ja Adalbert ära sünnipäevatordi küünlad.

Läänemere La 29. sünnipäevarongkäik 09.1.2018.jpgPeale pidu siirdusid kõik lapsed oma rühmadesse, et riietuda ja minna õue, kus toimus traditsiooniline sünnipäeva rongkäik. Hoolimata külmast ja tuulest, tehti lippude lehvides tiir ümber lasteaia ning kõigil oli väga lõbus. Peale rongkäiku ootas toas soe lõuna ja sünnipäevatort.

Tallinna Läänemere Lasteaial on käidud 29 aastat ja asus käima 30-ndat. Palju õnne, jõudu ja edu!