23.11.2016

Tallinna Läänemere Lasteaia 19 lennu lõpetajate kokkutulek

18. novembril 2016 said Läänemere Lasteaias taas kokku 19 lennu lapsed, kes 2008 aasta kevadel lasteaiast Rebase rühmast kooliteele saadeti. Kokkutuleku algatus tuli Malena emalt Ilonalt.

Rebaserühma 2008 a vilistlased kokkutulekul 18.11.2016.jpg

 

2008 aastal lõpetas Läänemere Lasteaia 19 ,,rebast”, kokkutulekule sai neist tulla 15 noort inimest koos oma vanematega. Viimane 19 lennu ,,rebaste” kokkutulek oli 2009 aasta kevadel ning paljud neist ei olnud sellest ajast saati üksteist vahepeal näinudki.

Rühma õpetajad Krista, Kristi ja Aive ning õpetaja abi Tiiu, kes on ka tänaseks lasteaia elust eemal pensionipõlve pidamas, ei tundnud esimese hooga oma lapsi äragi. Aeg oli kõiki muutnud, lastest sirgunud neiud ja noormehed. Õnneks ei olnud muutunud lapsevanemad, see aitas näo ja nime kokku viia.

Noored rääkisid oma elust, kus koolis nad õpivad ja millega tegelevad. Koos vaadati vanu pilte ning meenutati ühiselt veedetud aegu.

Läänemere lasteaias on kujunenud kauniks traditsiooniks, et iga lõpurühm istutab lasteaia lõpupäeval ühe puu või põõsa lasteaia õuealale. Endistel kasvandikel oli see meeles ja suure innuga mindi oma puud vaatama. Samuti tehti koos oma armsate õpetajatega ringkäik lasteaias. Mõned pered ei raatsinudki üksteisest kohe peale kokkutulekut lahkuda vaid läksid lasteaiast koos edasi pidu jätkama. Häid soove ja ilusaid mälestusi kaasa viies mindi koduteele, kõlama jäi mõte kohtuda taas 10 aasta pärast.

Suur, suur tänu 19 lennu lastele ja lapsevanematele ilusa õhtu eest, kohtume jälle! Läänemere 2008 a rebaste kokkutulek 18.11.2016.jpg

 

 

 

 

 

 

Tekst: Kristi Koplimäe

Fotod: Kristi Koplimäe