05.06.2018

Tallinna Läänemere Lasteaia lapsed Eesti Ajaloomuuseumis

,,Kuidas kaupmehed vanasti papagoid lasksid?" Seda teavad nüüd Tallinna Läänemere Lasteaia I keskmise rühma (Hunt) lapsed päris hästi, sest nad osalesid 17. mail 2018 Eesti Ajaloomuuseumis sellise nimega haridusprogrammis.

Suurgildi hoone -keskaeg.jpgAjaloomuuseumi programmid on mõeldud veidi vanematele, kui 4-5 aastased lapsed, aga kuna õpetaja Siret võitis tasuta muuseumitunni kogu rühmale, tuli see võimalus ära kasutada.
Suurgildi hoonesse jõudmine oli osadele lastele juba omaette elamuseks, sest nii mõnigi sõitis esimest korda liinibussiga ja leidus ka neid, kes polnud varem Tallinna Raekoja platsil käinud.
Muuseumipedagoog rääkis nii huvitavalt, et lapsed kuulasid lausa suud lahti. Papagoid lasta küll ei õnnestunud, aga tema pihta sai märki visata. Valiti peo emand ja peo isand, kellele pandi pähe tähtsale rollile vastavad peakatted. Seejärel kaeti pidulaud vanaaegsete nõude ja söökidega. Lapsed tundsid üsna lihtsalt ära toiduained, mida vanal ajal ei kasutatud - jäätis, pulgakomm, šokolaad. Lastele oli üllatuseks, et vanasti tallinlased ei söönudki kartulit.
Lemmik atraktsiooniks oli majakeldris asuv "vangla"(pime sügav auk, millel olid trellid ees ja sealt võis kuulda oigeid ja appihüüdu), kuhu pandi ülemeelikud pidulised rahunema.
Lõpetuseks käidi vaatamas, kuidas lohe raha valvab ja oligi tund aega möödunud nagu lennates.
Muuseumipedagoog kiitis lapsi – nii väikesed, aga nii tublid.
Tulevikus, kui ,,hundilapsed” veidi kasvavad, on plaan selles majas mõnda teist programmi külastada.I KA Hundi rühm Ajaloo muuseumis 17.05.2018.jpg