18.01.2018

Tallinna Läänemere Lasteaia lapsed Kurtna jõulumaal

Kolmapäeval 20. detsembril sõitsid I keskmise rühma (Hunt) ja II keskmise rühma (Rebane) lapsed Kurtna jõulumaale. Väljasõiduks telliti buss ja elevust tekitas juba ees ootav pikk bussisõit.

Hundid ja rebased Kurtna jõulumaal detsembris 2017.jpgKohale jõudes oli lastel vastas vahva päkapikk, kes viis külalised tallidesse. Päkapikk tutvustas hobuseid, kellest mõnel olid uhked nimed nagu Lexsus ja Hugo Boss. Lapsed said hobuste kohta teada palju uut ja huvitavat ning tohtisid hobuseid toita kaasa võetud porganditega. Seejärel näitas päkapikk, kuidas hobust vankri ette rakendada, et teha väike sõit. Hobuse nimi, kes lapsi sõidutas, oli Art ja tal olid ,,seljas jõuluriided ". Sõidu järjekorra ootamise ajal õpetas päkapikk lastele päkapikutantsu. Hobusega sõidetud ja viimased patsutused tehtud, jalutati hubasesse peomajja, kus oli kaetud teelaud. Kõik lapsed said ise piparkooke küpsetada ning hiljem neid ka maitsta.
Loomulikult oli päeva õnnestumiseks vaja jõuluvana..... ja siis taat tuli. Peale huumoriküllast vestlust ja kingituste jagamist võis iga laps teha koos jõulutaadiga pilti. Hundid ja rebased Kurtna jõulumaal 20.12.2017.jpg
Tuju hea, kõhud head-paremat täis ja kingitused käes, algas sõit tagasi lasteaeda.