11.11.2016

Tallinna Läänemere Lasteaia lapsed Pirita Päästekomandos

Tallinna Läänemere Lasteaia I kooliks valmistuva rühma, sellel õppeaastal siili rühma, õpetajad Reena ja Piia viisid kolmapäeval 12. oktoobril oma rühma lapsed ekskursioonile Pirita Päästekomandosse.

Pirita Päästekomando.jpgSiilidel olid oktoobrikus viimaste nädalate teemad rühmas seotud erinevate ametite ja ohutu liiklemisega ning õppekäik sobitus nende teemadega oivaliselt. Eesmärgiks oli tutvuda päästjate tööga lähemalt.
Lapsi võttis vastu ja tegi neile majas ekskursiooni vahetuse vanem. Kõigepealt tutvuti päästjate olmeruumidega - köök, puhketuba, treeningsaal, saun ja magamistoad ning saadi teada, et päästjad töötavad graafiku alusel – üks ööpäev tööl ja kolm ööpäeva vaba. Tööle pandi päriselt ka häiresignaal, mis tekitas lastes suurt elevust. Päästjad peavad lausa 1 minutiga valmis olema väljakutsele sõitma, seetõttu laskutakse alla garaaži toru kaudu, kus on ootel tööriided, millesse kohe sisse "hüpatakse".
Lõpetuseks tutvustati päästjate tööks vajalikku tehnikat. Pirital on nende kasutada peale päästeauto ka päästepaat ja ATV. Iga laps sai proovida kiivrit ja käia suures autos.
Oli väga huvitav, sisukas ja meeldejääv päev nii lastele, kui täiskasvanutele.

 

4. novembril 2016 käisid aga lasteaias Päästeameti poolt vastu külaskäigul Lasnamäe Päästekomando päästjad. Lasteaia õuealal oli sündmuse nael, suur punane päästeauto, mille ümber lasteaiapere kogunes. Päästjad rääkisid oma tööst ja tegemistest ning jagasid lastele ka õpetlikke nõuandeid. Kindlasti tärkas nii mõnegi väikese kuulaja südames unistus saada suureks kasvades päästjaks või otsesõnu tuletõrjujaks.

                                       Päästeamet Lasteaias 04.11.2016.jpg