14.05.2021

Tallinna Läänemere Lasteaia lapsed Pudisool

Lumi on ju ära suland, talvekülm on mööda läind, lapsed, kes kui vangis eland, pole ammu murul käind.

Pudisoo küla.jpgIlusal maikuu neljandal päeval sõitsid Tallinna Läänemere Lasteaia kooliks valmistuvad rühmad (,,Siil" ja ,,Mäger") Lahemaal asuvale Pudisoole. Matk toimus KIK-projektide raames. Lapsed olid põnevil, sest tänu piirangutele pole juba ammu ühelgi õppekäigul käia saanud. Ilm oli vastupidiselt tänavusele mai algusele imeilus ja päikeseline.

Pudisoo bussipeatusesse saabuti kell 9.45, seal oli vastus loodusetundja Rauno. Alustuseks räägiti päevaplaanidest ja siis sai alguse retk Pudisoo jõe kallastel ja ürgmetsas. Seda jõge kutsutakse ka Pärlijõeks. Jões leidub jõeforelli ja seal on teadaolevalt Eestis ainsana säilinud ebapärlikarbi asurkond. Jõgi ise voolab ürgorus, mis on arvele võetud ürglooduse objektina ja kuulub Lahemaa Rahvuspargi koosseisu.Hundinuiad.jpg

Jõekallastel vaadeldi märke kobraste elust ja matkajuhil olid kaasas ka kopranahad, mida lapsed said vaadata ja katsuda.

Mets.jpgEdasi läks matk läbi ürgmetsa, kus vaadeldi puid-taimi-samblaid ja samblikke ning kuulati linnuhääli. Kõige rohkem meeldis lastele turnimine mahalangenud puudel ja ojakallastel ning sildade ületamine.

Peale paaritunnist õpperännakut korjati lõkkematerjali, millest onu Rauno tegi lõkkeplatsile tule, kus sai küpsetada kaasavõetud viinereid. Lõpuks toimus piknik vabas õhus.

Lasteaeda jõuti siis, kui terve maja magas veel lõunaund. Lapsed olid kordaläinud ja huvitava päeva üle rõõmsad.

Metsa ja hundinuiadega fotode autor on Kaja Kaldoja