15.10.2020

Tallinna Läänemere Lasteaia lapsed Tädu loodusrajal

II keskmise rühma (Karu) lapsed käisid 13. oktoobril õppekäigul Viimsi poolsaarel asuval Tädu loodusrajal RMK soodusprogrammi ,,Metsas on puid“ raames.

Karu rühma lapsed Tädu loodusrajal 13.10.2020.jpgMäealuse maastikukaitsealal asuv Tädu loodusõpperada on suurepärane võimalus teha tutvust Viimsi poolsaare eriilmelise ja rikkaliku loodusega. Üheks omanäolisemaks vaatamisväärsuseks on näiteks rändrahnudel kasvavad kuused. Tädu 3,1 kilomeetri pikkune õpperada pakub informatsiooni nii siinsete metsaelanike kui ka erinevate loodusnähtuste kohta. Raja lõpu lähedal on ka lõkkekoht, kus on võimalik teha tuld ja kinnitada keha.
Raja läbimiseks rahulikus tempos kulub 1 - 1,5 tundi. Rada lõpeb Randvere tee äärses parklas, samas, kus algaski. Tädu loodusõpperaja marsruut on tähistatud puudel rohelise märgisega.

Õppekäiku viis läbi Tädu loodusraja töötaja. Lapsed nägid ja kuulsid looduse kohta nii mõndagi uut ning huvitavat. Vaadeldi oravate söögilauda, visati käbidega täpsust, külastati põdra magamistuba ja vaadeldi päkapikupuud. Vahepeal puhati jalga ja peeti pikniku. Eesti loodust  on tore avastada.Karu rühm Tädu loodusrajal 13.10.2020.jpg