05.11.2018

Tallinna Läänemere Lasteaia lapsed külastasid Eesti Rahvusringhäälingut

I kooliks valmistuv rühm (Ilves) tegi 24. oktoobril õppekäigu Eesti Rahvusringhäälingusse, täpsemalt käid Eesti Televisiooni majas.

ETV-s õppekäigul 24.10.2018 I KEV.jpgLapsi võttis vastu Mai Mikiver, kes on töötanud selles majas juba 50 aastat. Praegu töötab Mai Mikiver ETV muuseumis ja 2018 aasta märtsis oma 85 sünnipäeva tähistanud televisiooniveteran nimetab naljatades ennast muuseumi vanimaks eksponaadiks. Õppekäigul külastati mitmeid stuudioid, nähti põnevaid inimesi ja teletehnikat. Oli võimalus viibida populaarse saate ,,Pealtnägija” salvestusel, enne seda aga teretada saatejuhi ja vastutava toimetaja Mihkel Kärmasega, kes küll kiirustas saate salvestusele, kuid leidis siiski mahti lastele patsu lüüa.

Lapsed said katsuda-proovida suuri telekaameraid ja selline võimalus on üsna harukordne. Ringkäik lõppes Lastetoas, kus sai piiluda Timmu ja teiste Lastetoa tegelaste põnevat elu. ,,Lastetuba" on saade väikestele vaatajatele ja on eetris esmaspäevast reedeni kell 18.00 ETV2-s Lapsi ootavad lastetoas Mihkel, Velli, Lennart, Veiko, Uno, printsess Lululeluule ja teisedki vahvad sõbrad, et üheskoos lugusid jutustada, laulda ning lustida. Käsitööõpetaja Mari Viik annab reedeti häid ideid ja õpetusi meisterdamiseks.

Televisioonimaja on põnev ja pulbitsev koht, tõeline võlumaa.ETV muuseumis - Leopold.jpg