05.06.2018

Tallinna Läänemere Lasteaia õuepäev

Lapsed armastavad ilusa ilmaga õues olemist ja tuppa ei kipu siis keegi.

Põdra rühma lõunauinak õues koos õpetaja Kajaga mais 2018.jpgTallinna Läänemere Lasteaias täitus 30. mail laste suur unistus veeta terve päev õues. I keskmise rühma (Hunt), I vanema rühma (Ilves) ja I kooliks valmistuva rühma (Põder) lapsed alustasid oma päeva 30. mai hommikul õues, kus õpetajad neid juba ootasid. Esimesed lapsed, kes jõudsid lasteaeda peale kella seitset, jäid kohe õue mängima. Hommikupuder piimaga maitses õues paremini. Mõne aja pärast tuli laste juurde liikumisõpetaja Katrin ja algas hommikvõimlemine. Kogu päev oli sisustatud erinevate tegevustega.Õuepäev Läänemere Lasteaias 30.05.2018.jpg

Lapsed said voltida lennukeid, mängida veega liivakastis, värvida, joonistada, punuda käepaelu ja joosta nii palju, kui kulub.
Lõunaks pakutud peedisuppi ja mannavahtu ei jätnud keegi söömata. Teeb ju värskes õhus viibimine kõhu tühjaks. Tühi kõht omakorda on kõige parem kokk. Peale söömist toodi toast madratsid ja magamiskotid ning lõunauinak võis alata. Õues maitses ka uni tavalisest palju magusamini.
Õhtul oli laste põhiküsimus: ,,Kas ikka homme magame ka õues?”