29.09.2021

Tallinna Lasteaed Kikase õppekäik Eesti Pandipakendi Keskusesse

27.septembril külastasid Segasumma rühma ja Naerulinnu rühma kooliminejad Eesti Pandipakendi Keskust. Õppekäik toimus KIK projekti raames.

Lastele tutvustati lühidalt pandisüsteemi ja selgitati plast-, klaaspudeli ja plekkpurgi taaskasutamise ahelat. Enne ekskursiooni arutleti pandipakendi ja pandimärkide teemal, vaadati videosid loodusesse visatud pandipakendi teekonna kohta ja mõjust loomadele ning loodusele, vaadati Jänku Jussi multifilmi pandipakendi teekonnast taaraautomaadist pandipakendi käitluskeskusesse. Ekskursioonil käitluskeskuses nägid lapsed erinevaid etappe pandipakendi käitlemisest. Lapsed kinnistasid teadmisi pandipakendi taaskasutusest ja mida nendest uuesti tehakse.

Järgmisel päeval käisid Segasumma rühma lapsed väiksel õppekäigul (kinnistamaks  Pandipakendikeskuses õpitut). Lapsed viisid rühma kogunenud taara (veepudelid) taaraautomaati. Lapsed said pudelitelt otsida panditagastusmärki ning seejärel ise pudelid automaati panna. Õppekäigu alguses lepiti kokku, et saadud raha eest ostetakse rühma uus mäng (lisati ka rühmaraha). Eelnevalt lepiti kokku poes käitumise reeglid ja et probleemide tekkimisel võib ost ära jääda. Lapsed olid aga poes väga viisakad, rahulikud ning kuulasid õpetajaid. Uuriti koos lastega, millist mängu osta. Kuna raha oli piisavalt ning lapsed väga tublid, siis ostsime rühma kolm uut mängu. 😊 Lapsed olid väga rõõmsad ning enda üle uhked!

Täname Eesti Pandipakendi Keskuse töötajaid ja õpetajaid!

FB_IMG_1632753055500.jpg

IMG_20210928_102040.jpg

Uudise rubriigid: