06.12.2018

Tallinna Lepatriinu Lasteaias lendas ringi „Ökotriinu 3”

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üle-euroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks, mida Tallinna Lepatriinu Lasteaias on juba kolm aastat tähistatud keskkonnapäevaga „Ökotriinu“.

20. novembril kogunes lasteaia saali 45 särasilmset last Lepatriinu, Haraka, Mutionu, Kannikese, Kristiine ja Kullerkupu lasteaedadest. Meeskonnad tõid kaasa taaskasutatavatest materjalidest meisterdused ja tutvustasid neid teistele. Koos uute ja vanade sõpradega lahendasid lapsed mängides teemakohaseid ülesandeid.

Tänavu olid üle-euroopalise nädala fookuses ohtlikud ained igapäevastes tarbeesemetes. Lepatriinu lasteaias laiendati jäätmete vähendamise teemat ka tervisliku ja maheda toidu tarbimise tähtsustamisega.

Manivald Kesamaa raamatu „Keda kiita leiva eest” ainetel koostatud minietenduses esinesid koos õpetajatega ka taaskasutusmaterjalidest valminud „tegelased”. Etendusega soovis Lepatriinu lasteaed arendada juba väikestes lastes Eestis kasvanud toidu hindamist ja austamist.

Järgmiseks ülesandeks tuli igal meeskonnal meisterdada mininäidendi nukud: peremees, perenaine, peretütar, pagar, mölder, külvaja, agronoom, kombainer ja autojuht. Lapsed tegutsesid innukalt.

Töö tehtud, maitsti üheskoos kaeraküpsiseid ja joodi kibuvitsamarja teed. Kõik tublid osalejad said Lepatriinu kiidukirjad ja iga meeskond Lepatriinu tänukirja ning purgi Ökotriinu õunamoosi. Koju kaasa võeti lisaks meisterdatud etenduse tegelastele ka näidendi tekst, et koos oma sõpradega rühmades mängida.

 
Kaja Eskel ja Eve-Raili Kuulpak, Tallinna Lepatriinu Lasteaia õpetajad keskkonnahoiu töögrupist

Uudise rubriigid: