29.05.2019

Tallinna Liivamäe Lasteaed rajas sada meetrit harivat aeda

Eelmisel aastal tekitas nii lastevanemates kui ka möödujates elevust kiri „Liivamäe lasteaed juuri otsimas“ Tallinna Liivamäe Lasteaia piirdeaial. Nii otsustas lasteaed hariva aia traditsiooni jätkata, näha saab kolme väljapanekut.

2019. aasta idee sai innustust juubelitantsupeost, kus olulisel kohal on rahvariided. Eesti rahvariiete eri piirkondade rahvariiete ilu väärib näitamist.

Näitus „Eesti au ja uhkus – rahvariided“ valmis koostöös partneritega. Kasutatud on Eesti piirkondlike muuseumide rahvariiete joonistuste kogusid, üleval on ka Eesti Rahva Muuseumi rahvariide seelikutriibustike kogu, Eesti Posti (Omniva) rahvariideid tutvustavad margid ning Valli Lember-Bogatkina rahvariietega postkaardid.

Väljapanek „Kas tunned neid taimi?“ sündis tänu ühele lapsevanemale, kes näitas kevadel oma tehtud fotosid rohttaimedest. Aiale otsustati panna taimede fotod koos nimetustega. Vanemad ja personal tõid kokku arvestatava hulga pilte, loa oma rohttaimede fotokogu kasutada andis ka Tartu Ülikooli botaanikaaed.

Kahe hariva väljapaneku vahel on kesksel kohal Liivamäe laste enda maalitud lõbusad portreepiltide näitus „Meile meeldib siin!“, mis „Hariva aia“ Liivamäe lasteaiale eriti iseloomulikuks teeb.

Väljapanek jääb aiale kuni sügiseni.

 

Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaia direktor

Toimetas Leini Jürisaar

  

Uudise rubriigid: