13.06.2018

Tallinna Liivamäe Lasteaed sai konkursil „Keskkonnakäpp“ auhinna

Tallinna Liivamäe Lasteaed pälvis konkursil „Keskkonnakäpp“ oma algatusega „Vanadele riietele uus elu“ tunnustuse „Kogukonna kaasaja 2018“.

Konkursil osales üle poolesaja kandidaadi, keda hinnati viies rühmas: lasteaed, õpilasrühm/klass, õpetaja, kool ning keskkonnaharidust pakkuv organisatsioon. Kandideerida sai kategooriates: „Tubli tegutseja“, „Tark tarbija“, „Õnnelik õpe“, „Kogukonna kaasamine“ ja „Innukas innovaator“. Viimane on eriauhind, mis antakse tegevuste eest, mille käigus on leitud uudseid ja leidlikke lahendusi keskkonnateemade käsitlemisel, olgu selleks erinevate ainevaldkondade põiming, keskkonnasõbralikkust edendavad uuringud, vaatlused, leiutised, kampaaniad, koostöö lastevanemate ja ettevõtetega jms.

Kõige enam kandidaate esitati tänavu lasteaedade kategoorias, kus konkursile laekus 19 projekti. Rühmade kategoorias laekus 16, koolide ning organisatsioonide kategoorias 9 ning õpetajate kategoorias 8 projekti. Kokku esitati konkursile 61 kandidaati. Esitatud projektidest paistsid tänavu eriti hästi silma Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud projektid.

Hindamisžüriisse kuulusid Keskkonnaameti, Keskkonnaministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Õpilasesinduste Liidu esindajad.

Laureaadid kuulutas välja keskkonnaminister Siim Kiisler 10. juunil Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses. Ministri sõnul olid kõik kandidaadid jätnud positiivse jälje oma keskkonnateadliku algatusega või panustanud keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse. „Võitjad eristusid väga vahvate ideede ja läbimõeldud lahenduste poolest,“ tõi ta välja võidu retsepti.

Rohkem infot leiab Keskkonnaministeeriumi kodulehelt

 

Pildil: Vanad riided saavad laste käe all uue elu – sündimas on kaltsuvaip

Uudise rubriigid: