31.08.2021

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi jalgpalliväljak läbis uuenduskuuri

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi jalgpalliväljak läbis uuenduskuuri, mille käigus vahetati välja kunstmurukate.  Lisaks värskele kattele ja uuele spetsiaalsele vetruvale aluskihile sai väljak ka uued väravad ning pingid. Peale õppetööd kasutavad kooli väljakut ümbruses elavad lapsed - väravad on kogu aeg avatud.

Kristiine linnaosa vanema Jaanus Riibe sõnul ei ole uudiseks, et tänased lapsed ja noored kipuvad paljuski elama nutimaailmas. „Heade sportimistingimuste loomisega paneme aluse liikumisharjumuste tekkele ja püsimisele juba lapseeas,“ rääkis Riibe rajatise korrastamise olulisusest. Linnaosa vanema sõnul on linnaosas viimastel aastatel pandud rõhku välitreeningväljakute arendamisele ja uute rajamisele.

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi direktori Anu Luure sõnul sai kool endale korraliku jalgpalliväljaku. „Pallimängud on laste seas populaarsed ja selle platsi valmimist oodati pikisilmi,“ rõõmustas Luure ja lisas, et nii palliplats kui ka kogu spordiväljak on koolilastele avatud mitte ainult kehalise kasvatuse tundideks, vaid ka koolipäeva järel.

„On hea meel tõdeda, et käesoleval ja ka eelmisel aastal renoveerisime terve rea spordiväljakuid, kaasa arvatud koolide omasid“, ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Et eelkõige lapsed ja noored saaksid ka suvel vabalt spordiga tegeleda oma linnaosades, avasime sel aastal tallinlastele terveks suveks kümme koolistaadionit. See kõik sobib hästi uue õppeaasta põhiteemaga, mis on pühendatud liikumisele, tervisele ja koolispordile. Tallinn õnnelike õppurite nimel toetame läbi teema-aasta ning arendame liikumise, tervise ja koolispordiga seonduvaid erinevaid tegevusi.“

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi jalgpalliväljaku kunstmurukatte vahetuse töid teostati suvisel koolivaheajal juunist augustini. Tööde maksumus koos käibemaksuga oli 123489.60 eurot

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis õpib algaval kooliaastal 930 last.

Uudise rubriigid: