24.08.2017

Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi gümnaasium alustab õppetööd uues hoones

Tallinna Linnamäe Vene Lütseum avab 4. septembril linna esimese spetsiaalselt gümnaasiumiõpilaste jaoks kohandatud õppehoone.

„Tallinna Linnamäe Vene Lütseum on esimene Tallinna kool, kus hakkab tegutsema nii-öelda puhas gümnaasium,“ rääkis Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart. „Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi ja Vana-Kalamaja Täiskasvanute Gümnaasiumi liitumisel tekkis Lasnamäele uuenduslik haridus- ja kompetentsikeskus, kus hakkab toimuma nii päevane kui ka õhtune õpe. TLVL esimese kuni üheksanda klassi õpilased jätkavad kooliteed senises õppehoones ning gümnaasiumiõpilased vastrenoveeritud majas aadressil Läänemere tee 31.“

„Koolil on kavas hakata aktiivselt rakendama muutunud õpikäsituse põhimõtteid,“ rääkis Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula. „Erinevate õppesuundade liitmisel suurenevad gümnasistide võimalused vaba- ja valikainete õppimiseks. Koolimaja renoveerimisel ja ruumide sisustamisel oli eesmärgiks luua kaasaegne õpikeskkond, kus pannakse suurt rõhku loodusainete õppele ja sportimisvõimalustele, et õpilaste saaksid arendada nii vaimu kui ka keha.“

Kooli kõikide õppevormide õpilastel on võimalik valida vabaaineid vastavalt oma vajadustele ja soovidele. Valikaineid on üle 20, õppida saab näiteks koka, juuksuri, giidi, floristi, lapsehoidja erialasid, 3D-modelleerimist, programmeerimist ja astronoomiat.

Loodusainete õppe jaoks loodi sobivad tingimused kooli sisehoovi, kus saab korraldada erinevaid üritusi. Loodusainete kabinetid koos üldlaboratooriumiga paiknevad koolimaja A korpuse viiendal korrusel, kust omakorda on väljapääs katusele ja seal paiknevale  eksperimentaalsele väljakule, kuhu tuleb ka kasvuhoone. Sisustamisel on observatoorium. 80m² katuseväljak on mõeldud loodusteaduslike vaatluste läbiviimiseks. Väljakut ümbritseb piire, millele paigaldatakse näitliku õppevahendina ning disainielemendina päikesepatareid.

Senise garderoobi asemele ehitati aatrium – hall koos lugemissaali ja rekreatsioonialaga. Aatriumis on istumisastmed ning seal kõrval söögi/istumisala ning kohvik ja söökla. Keldrikorrusel paiknevad robootika- ja informaatikakabinetid. Samal korrusel asuvas garderoobis on igal õpilasel individuaalne kapp ning eraldi garderoob õpetajatele.

Üks osa senisest C korpuse hoonest lammutati ning selle asemele rajati suur spordisaal (32x34m) koos tribüünidega. Spordisaalis on täismõõtmetes korvpalliplats ning 3 võrkpalliväljakut. Lisaks on keldrikorrusel 300m² võimlemissaal, 100m² aeroobikasaal ja 100m² jõusaal koos inventariruumidega, riietus-pesuruumid ja kaks sauna. Piirdeaiaga eraldatud staadionil on tartaankattega jooksurajad,  kunstmurukattega jalgpalliväljak, kaugushüppekastid, kuulitõukesektorid, võimlemislinnak ning eraldi pallimänguplatsid. Kooli juures on jalgrattaparkla kuni 60 rattale.

Kooli uus aula mahutab korraga umbes 170 inimest. Senise aula ruumidesse ehitati kaks suurt amfiteatri stiilis loengusaali 100-120 inimesele, kogupindalaga 120 m². Koolimajja tuleb 110 m² muusikaklass ja 72 m² kunstiklass.

Koolis on õppekohti 735 gümnasistile, sealhulgas täiskasvanute gümnaasiumi õpilastele.